Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu
Browsing Otrzęsiny i działalność teatralna

Aktorski majstersztyk, czyli otrzęsiny klasy I

luty14

2019

Niesamowita scenografia, fantastyczna gra aktorska, poczucie humoru, dystans do siebie, muzyka, taniec i śpiew!
To wszystko miało miejsce podczas czwartkowych otrzęsin zorganizowanych przez trzecią klasę dla pierwszaków 🙂 Było rewelacyjnie! 
Dziękujemy :)))

Read the rest of this entry »

100-lecie odzyskania niepodległości

listopad11

Aula jest pełna. Czekamy. Z głośników sączy się „Po co wolność” KULTu… taka prowokacja. 

Kazik pyta – po co ci wolność, kiedy masz telewizję, przydział na wódkę, Eurowizję?…

Słychać głos narrator, wita wszystkich i zadaje pytanie:

Czym wolność jest dla Was, czym niepodległość? Czy to tylko frazesy z przymusu gadane, słuchane na lekcjach; w tych dniach zwłaszcza w przestrzeni publicznej powtarzane?… Wszyscy sobie gębę wycierają!
A czym tak naprawdę jest wolność, zwłaszcza w czasach tzw. pokoju?…

Zaczyna się.

Read the rest of this entry »

Gdzie jest Alicja?

styczeń22

Wieloletnia tradycja naszej szkoły „nakazuje”, żeby klasa III przygotowała takie specjalne wydarzenie, celem którego jest sprawdzenie, czy nowo przybyli adepci sztuki są godni przyjęcia w szeregi uczniów Liceum Plastycznego w Kaliszu. Chodzi tu oczywiście o… O-TRZ-ĘSI-NY

Plastyk w Wonderworld!!!!
Zgodnie ze szkolną tradycją kl. III LP przygotowała w miniony wtorek otrzęsiny pierwszaków. Tak barwnych otrzęsin dawno nie mieliśmy, a to za sprawą przeniesienia się w świat Alicji z Krainy Czarów. Popatrzcie na pomysłową scenorgrafię i kostiumy! Pierwszoklasiści dali radę zadaniom i zostali oficjalnie przyjęci w szkolne szeregi, a potem były tańce, hulańce, zabawa…

Gdzie jest Alicja? – pokaz slajdów

Read the rest of this entry »

Otrzęsiny u Plastyków – 2012

listopad28

Tradycyjnie – jak co roku, klasa III Liceum Plastycznego przygotowała otrzęsiny klasy pierwszej. Motywem przewodnim tegorocznych otrzęsin byli „Indianie i Kowboje”.

tn_DSC_0167

Zadaniami, które nakazała im wykonać szamanka były m. in. zjedzenie „dżdżowniczki” o wątpliwej atrakcyjności smakowej, rozpoznanie z zawiązanymi oczami przysmaków plemiennych  (świńskiej raciczki i ogona, kurzej łapki, nerki i wypchanej łasiczki), kalambury polegające na pokazywaniu zwierząt-totemów plemiennych. Konkurencje przerywał świetnie ucharakteryzowany pingwin Rico i lemur Mort, a akomponiwał im bębniarz.

Pierwszaki za pomyślne przejście przez wskazane konkurencje zostali uroczyście przyjęci do społenczości Liceum Plastycznego i nadano im plemienne imiona. Wówczas niespodziewanie na obecnych w auli Indian napadli Kowboje i kazali nowoprzyjętym szukać listów gończych z ich podobiznami, które porozrzucali po sali.

Puentą imprezy było wspólne odtańczenie układu „Gantam style”, co także przypadło do gustu dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Tego typu imprezy są nieodłącznym elementem kształcenia w Liceum Plastycznego, gdzie nie tylko uczymy powszechnych przedmiotów szkolnych, rozwijamy zdolności artystyczne, ale także inspirujemy do działań twóczych, które w świetny sposób integrują nie tylko samych uczniów, ale także nauczycieli. Dzięki temu w naszej szkole panuje świetna, przyjazna atmosfera. Wszyscy uczniowie i nauczyciele wyśmienicie się bawili, a to zasługa niezwykle pomysłowej i zaangażowanej w wiele szkolnych
imprez klasy III, krórej ma szczęście być wychowawcą Joanna Bruś-Kosińska, autorka powyższego tekstu.

zdj.: Karina Płonka i Małgosia Janas

 

Wariacje randkowe z okazji Dnia Kobiet

marzec8

DSC_0009-3_article

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie naszego Zespołu Szkół przygotowali przedstawienie w konwencji ?randki w ciemno?. Niewątpliwym atutem przedstawienia, oprócz znakomitej improwizacji, były wizualizacje – zdjęcia kochanków, nagrania muzyczne, mrugające serduszka, a także montaże dżingli znanych programów telewizyjnych. Zanim wybierający stanęli przed dylematem, na kogo się zdecydować, tajemniczy głos „z off’u”(Damian Wolny) przedstawił wizję świata bez miłości, bez legendarnych kochanków:  Romea i Julii, Wertera i Lotty, Scarlett i Rhetta (z „Przeminęło z wiatrem”), Rose i Jacka ( z filmu „Titanic”),  Belli i Edwarda (bohaterów „Zmierzchu”). Konkluzja była  następująca: świat bez miłości byłby martwy. Monolog zakończył utwór Beatlesów „All You Need is Love…” Read the rest of this entry »

Noc w Muzeum

grudzień22

tn_1

19 grudnia 2011 r. o godz. 16:30 uczniowie II klasy Liceum Plastycznego zaprezentowali szerokiej publiczności spektakl „Noc w muzeum”. Tak jak tytuł sugerował akcja toczyła się w nocy. Oto stróż muzeum, w którego świetnie wcieliła się Nicola K., przyszedł na nocną zmianę. Wtedy w „muzeum” zaczęły się dziać niebywałe rzeczy. Widzowie oglądali na białym ekranie reprodukcje wybranych 4 słynnych obrazów, które następnie prezentowane były przez ubranych w kostiumy licealistów w formie żywych obrazów na tle specjalnie przygotowanej scenografii. Read the rest of this entry »

„The Horror Show” w wykonaniu Plastyków

grudzień19

phoca_thumb_l_7

Groza przeradzająca się w parodię, starannie przygotowana scenografia, czasem niekontrolowanie padająca jak kostki domina, aktorzy nieprzystosowani do komplikacji na scenie. Oto przepis na katastrofę będącą zamierzonym działaniem.
Przenieśmy się do naszego Liceum Plastycznego, do grona uczniów, których świat malowany jest specyficznymi barwami. W szkolnej auli dopełniła się tradycja otrzęsin, przygotowanych tym razem przez naszą III klasę LP. Read the rest of this entry »

Otrzęsiny klasy I Liceum Plastycznego

grudzień12

Tradycja polska od zawsze kazała witać gości lub współplemieńców w wyjątkowy sposób i z godnym ich szacunkiem. Tego roku nie stało się inaczej. Nasz Liceum Plastyczne miało okazję przyjąć nowy, artystyczny narybek, jakim jest pierwsza klasa LP. Jak co roku trzecia klasa przygotowała dla nowoprzybyłych wyjątkowe powitanie. Żółtodzioby, bo tak pozwolę sobie nazwać pierwszaków, zostały potraktowane ?w sposób wojskowy?. Read the rest of this entry »

Otrzęsiny Plastyków

listopad10

Tradycją Liceum Plastycznego są coroczne otrzęsiny klasy pierwszej. 29 października kolejny rocznik przeszedł chrzest bojowy. Trzecioklasiści zgotowali pierwszakom niezłe przyjęcie. Przerażeni uczniowie nie wiedzieli, co ich czeka. Jak przeszli moment inicjacji? Przeczytajcie relację Moniki Rosiak…
Drzwi auli otworzyły się szeroko. W towarzystwie trzech „kotów” wyszła para królewska. Wszystko z pozoru było w porządku… dopóki nie stanęłam z królową twarzą w twarz … Dwie godziny temu, to był chłopak ! Read the rest of this entry »

Archiwa