Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2 w Kaliszu
Browsing Imprezy i uroczystości

100 dni do matury… a dokładnie 93

Luty1

2019

Pan Dyrektor w przemówieniu wspomniał, że do matury zostało jeszcze 93 dni – można by powiedzieć, że nieuniknione zbliża sie wielkimi krokami, ale…, ale tego wieczoru to chyba była ostatnia rzecz, o której chcieliśmy myśleć – zarówno uczniowie, jak i Ciało P. 
Ci pierwsi mieli w głowie tylko wizje szalonej zabawy do samego rana, a ci drudzy skupiali się na podziwianiu tych pierwszych i próbie rozpoznawania swoich wychowanków, którzy tego wieczora zmienili się nie do poznania.

Schodziliśmy się powoli, zajmowaliśmy miejsca, wszyscy rozglądali się dookoła prowadząc ożywione rozmowy. Przejęte głosy konferansjerów snuły wspomnienia o tym co już za nami, jednocześnie roztaczając wizje niedalekiej przyszłości pełnej ekscytujących, nowych doświadczeń.
Było pięknie.
Potem jeszcze podziękowania, przemówienia i toasty.
Wszyscy w cudownej symbiozie o jaką trudno w szkolnej codzienności – oddawaliśmy się nastrojowi tego cudownego wieczoru.
„Poloneza czas zacząć…”

Read the rest of this entry »

Kartki świąteczne : )

Grudzień21

2018

HO! HO! HO! Wesołych Świąt…

takich jak u nas!

… i Szczęśliwego Nowego Roku 2019

photo by Magda Szuleta

opracowanie graficzne: Ja

 

 

Urodziny Kulisa – fantastyczna impreza!

Grudzień7

2018

Na FB’u jest świetna relacja z tej imprezy,  jej autorami są nasi utalentowani uczniowie: tekst – Zosia Górna (2 LP) oraz Piotr Jerz, Paulina Pabisiak, Anita Powązka, Magdalena Szuleta (3 i 4 LP) – autorzy zdjęć.

Tutaj przedstawię Wam imprezę urodzinową Kulisa – naszymi oczami… Ciała Pedagogicznego!

Kolega Waldek ze swoją II klasą bardzo wysoko postawili poprzeczkę. Tym razem nie było akademii, wierszyków i biało-granatowych strojów. Za to był pokaz mody, konkurs, coś na rodzaj gry miejskiej, potańcówka i niezła wyżerka. Młodzież wykazała się nie lada kreatywnością tworząc niespotykaną w swoim rodzaju kolekcję t-shirtów z grafikami Kulisa. Chętni mogli wziąć udział w konkursie na najfajniejszą Kulisową koszulkę – wystarczyło, że wyszli na wybieg i zaprezentowali swoje dzieło. Ci co pozostali na widowni zostali jurorami. Wygrał t-shirt, który głosił, iż ?Kulisiewicz miał fajna kreskę? haha – Ci co ją widzieli, wiedzą o co chodzi ; ). Szczęśliwa zwyciężczyni otrzymała bilety do kina… brawo organizatorzy!

Potem była gra i do tej gry – łeb w łeb z uczniami – wkroczyliśmy my – ekipa pod nazwą ?Ciało?. Z mapą w rękach przemierzaliśmy szkolne korytarze. Biegając od punktu do punktu mierzyliśmy się z wcale nie łatwymi zadaniami. Testy sprawnościowe z wiosłem, kalambury, wycinanki, puzzle, piwny ping-pong – tyle, że bez piwa, za to z flagami państw europejskich – kolorowanki, komiksy, memo… a wszystko związane z Tadziem. Trzeba się było wykazać sprawnością, umiejętnościami i przede wszystkim wiedzą… a uczniowie patrzyli ! Matko! Co to były za emocje!!!

Potem było rozstrzygniecie konkursów, przemowy, podziękowania, pamiątkowe zdjęcia na ściance i upragniona potańcówka…

Długo będziemy pamiętać ten dzień. Było wspaniale. Dziękujemy druga klaso!

A Prawda jest taka, że się świetnie bawiliśmy, bo się lubimy bawić… razem – uczniowska brać i… Ciało

tekst i zdjęcia: Iwona M.

Będzie impreza!

Listopad13

100-lecie odzyskania niepodległości

Listopad11

Aula jest pełna. Czekamy. Z głośników sączy się „Po co wolność” KULTu… taka prowokacja. 

Kazik pyta – po co ci wolność, kiedy masz telewizję, przydział na wódkę, Eurowizję?…

Słychać głos narrator, wita wszystkich i zadaje pytanie:

Czym wolność jest dla Was, czym niepodległość? Czy to tylko frazesy z przymusu gadane, słuchane
na lekcjach; w tych dniach zwłaszcza w przestrzeni publicznej powtarzane?… Wszyscy sobie gębę wycierają!
A czym tak naprawdę jest wolność, zwłaszcza w czasach tzw. pokoju?…

Zaczyna się.

Read the rest of this entry »

Inauguracja roku kulturalnego w Kaliszu! Najlepsi artyści i mecenasi nagrodzeni.

Październik19

 

W piątek 19 października, w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu odbyła się Miejska Inauguracja Roku Kulturalnego w Kaliszu 2018/2019. Nagrody, wyróżnienia i podziękowania z rąk prezydenta Grzegorza Sapińskiego odebrali przedstawiciele środowisk twórczych oraz mecenasi kultury, Ci którzy w minionym sezonie odnosili sukcesy, ciężko pracując na rzecz rozwoju kultury w naszym mieście.

Wśród laureatów dorocznych Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza znalazły się dwie nasze nauczycielki: Read the rest of this entry »

Wystawa poplenerowa – Pyzdry 2018

Październik12

W piątkowy wieczór 12.10.2018 w agroturystyce Dłusk-Pyzdry miała miejsce wystawa prac plenerowych uczniów trzeciej klasy Liceum Plastycznego. Opiekunami pleneru byli: Ewa Ratajczyk, Włodzimierz Ćwir oraz Marcin Gaj. Wystawę zorganizowała pani Elżbieta Urbaniak. Atmosfera była niezwykła, rodzinna, radosna, przyjazna, ciepła i przepyszna!  Read the rest of this entry »

STUDNIÓWKA 2018 – fotorelacja

Luty9

Bajeczny bal na symboliczne 100 dni przed maturą – tak naprawdę zostało ich tylko 82. Wspomnienia tej nocy z  pewnością osłodzą trudny czas przygotowań do egzaminu dojrzałości. Patrzcie i podziwiajcie, jaką piękną mamy młodzież… a jakie doskonałe Ciało Pedagogiczne!!!

Miłego oglądania!

Read the rest of this entry »

Dzień patrona

Listopad15

… czyli 118 urodziny Tadeusza Kulisiewicza

Przedstawienie przygotowała klasa II LP, pod opieka wychowawcy – pana Marcina Gaja.

– Ej, Oliwia! kim są Ci ludzie i co oni robią w moim salonie. Pan Dyrektor?! Nauczyciele?!

Read the rest of this entry »

Tańce, hulanki, swawole!

Luty27

Ciśnie mi się na usta wiele słów, którymi można by było opisać tą wspaniałą, piątkową noc, ale RADOŚĆ pasuje chyba najlepiej.
Wszyscy byli tacy piękni, roześmiani, podskakujący w pląsach, pełni sympatii dla siebie nawzajem i dla Ciała Pedagogicznego również. W powietrzu unosiło się to coś, co sprawiało, że przy dobrej zabawie niepostrzeżenie upływały godziny.
W takich chwilach przychodzi do głowy myśl, że to co najcenniejszego wynosimy z tej szkoły, to relacje.
Oj! Ależ się zrobiło sentymentalnie.
A tu Studniówka za nami… a przed nami? – Ahoj Przygodo! – dyplom i matura. Miejmy nadzieje, że nie „znów za rok…”
I.M.

 

Read the rest of this entry »

« Older Entries

Archiwa