Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu
Browsing Imprezy i uroczystości

Aukcja charytatywna

wrzesień4

2021

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

JPII

Prace wielu artystów w tym min. naszych uczniów – Oli Lis i Marii Szczerkowskiej, można było wylicytować w sobotni wieczór podczas aukcji charytatywnej towarzyszącej imprezie zorganizowanej przez Fundację Wspomagania Rozwoju Dzieci „Papilio Dzieciom” oraz Calisia One – dla dzieci potrzebujących pomocy i wsparcia.


We wnętrzach hotelu Hampton by Hilton Kalisz zaprezentowaliśmy kilkanaście obrazów z pleneru malarskiego pt. „Kazimierz Dolny 2019”.

Dzień Patrona

listopad4

Obchodzić będziemy:

  • 120 urodziny naszego patrona
  • 5-lecie nadania imienia Tadeusza Kulisiewicza
  • 15-lecie Liceum Sztuk Plastycznych w Kaliszu
  • inaugurację nowej siedziby LSP w Kaliszu – Nowy Świat 13

Coś się kończy, coś zaczyna : )

wrzesień1

2019

Wakacje się skończyły, ale dla nas to chyba nie będzie powód do smutku.
W tym roku szkolnym czeka nas na prawdę wiele emocji!
Po pierwsze i najważniejsze – już pod koniec września przenosimy siedzibę Liceum Plastycznego do nowego, nowo wyremontowanego budynku przy ulicy Nowy Świat 13, po drugie – w listopadzie będziemy świętować 15 rocznicą powstania naszej szkoły, czemu będą towarzyszyły liczne eventy, po trzecie – wciąż bierzemy udział w obchodach trwającego Roku Tadeusza Kulisiewicza, po czwarte, po piąte itd… przed nami mnóstwo pracy, ale tez przyjemności.
Tak więc rok szkolny czas zaczynać!

Na uroczystość inauguracji roku szkolnego 2019/2020 zapraszamy 2 września 2019 r. o godz. 9.00 przed front szkoły
przy ul. Rzemieślniczej

Podręczniki do przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych  na rok szkolny 2019/2020, będą podane przez nauczycieli prowadzących zajęcia na początku roku szkolnego.

100 dni do matury… a dokładnie 93

luty1

2019

Pan Dyrektor w przemówieniu wspomniał, że do matury zostało jeszcze 93 dni – można by powiedzieć, że nieuniknione zbliża sie wielkimi krokami, ale…, ale tego wieczoru to chyba była ostatnia rzecz, o której chcieliśmy myśleć – zarówno uczniowie, jak i Ciało P. 
Ci pierwsi mieli w głowie tylko wizje szalonej zabawy do samego rana, a ci drudzy skupiali się na podziwianiu tych pierwszych i próbie rozpoznawania swoich wychowanków, którzy tego wieczora zmienili się nie do poznania.

Schodziliśmy się powoli, zajmowaliśmy miejsca, wszyscy rozglądali się dookoła prowadząc ożywione rozmowy. Przejęte głosy konferansjerów snuły wspomnienia o tym co już za nami, jednocześnie roztaczając wizje niedalekiej przyszłości pełnej ekscytujących, nowych doświadczeń.
Było pięknie.
Potem jeszcze podziękowania, przemówienia i toasty.
Wszyscy w cudownej symbiozie o jaką trudno w szkolnej codzienności – oddawaliśmy się nastrojowi tego cudownego wieczoru.
„Poloneza czas zacząć…”

Read the rest of this entry »

Kartki świąteczne : )

grudzień21

2018

HO! HO! HO! Wesołych Świąt…

takich jak u nas!

… i Szczęśliwego Nowego Roku 2019

photo by Magda Szuleta

opracowanie graficzne: Ja

 

 

Urodziny Kulisa – fantastyczna impreza!

grudzień7

2018

Na FB’u jest świetna relacja z tej imprezy,  jej autorami są nasi utalentowani uczniowie: tekst – Zosia Górna (2 LP) oraz Piotr Jerz, Paulina Pabisiak, Anita Powązka, Magdalena Szuleta (3 i 4 LP) – autorzy zdjęć.

Tutaj przedstawię Wam imprezę urodzinową Kulisa – naszymi oczami… Ciała Pedagogicznego!

Kolega Waldek ze swoją II klasą bardzo wysoko postawili poprzeczkę. Tym razem nie było akademii, wierszyków i biało-granatowych strojów. Za to był pokaz mody, konkurs, coś na rodzaj gry miejskiej, potańcówka i niezła wyżerka. Młodzież wykazała się nie lada kreatywnością tworząc niespotykaną w swoim rodzaju kolekcję t-shirtów z grafikami Kulisa. Chętni mogli wziąć udział w konkursie na najfajniejszą Kulisową koszulkę – wystarczyło, że wyszli na wybieg i zaprezentowali swoje dzieło. Ci co pozostali na widowni zostali jurorami. Wygrał t-shirt, który głosił, iż ?Kulisiewicz miał fajna kreskę? haha – Ci co ją widzieli, wiedzą o co chodzi ; ). Szczęśliwa zwyciężczyni otrzymała bilety do kina… brawo organizatorzy!

Potem była gra i do tej gry – łeb w łeb z uczniami – wkroczyliśmy my – ekipa pod nazwą ?Ciało?. Z mapą w rękach przemierzaliśmy szkolne korytarze. Biegając od punktu do punktu mierzyliśmy się z wcale nie łatwymi zadaniami. Testy sprawnościowe z wiosłem, kalambury, wycinanki, puzzle, piwny ping-pong – tyle, że bez piwa, za to z flagami państw europejskich – kolorowanki, komiksy, memo… a wszystko związane z Tadziem. Trzeba się było wykazać sprawnością, umiejętnościami i przede wszystkim wiedzą… a uczniowie patrzyli ! Matko! Co to były za emocje!!!

Potem było rozstrzygniecie konkursów, przemowy, podziękowania, pamiątkowe zdjęcia na ściance i upragniona potańcówka…

Długo będziemy pamiętać ten dzień. Było wspaniale. Dziękujemy druga klaso!

A Prawda jest taka, że się świetnie bawiliśmy, bo się lubimy bawić… razem – uczniowska brać i… Ciało

tekst i zdjęcia: Iwona M.

Będzie impreza!

listopad13

100-lecie odzyskania niepodległości

listopad11

Aula jest pełna. Czekamy. Z głośników sączy się „Po co wolność” KULTu… taka prowokacja. 

Kazik pyta – po co ci wolność, kiedy masz telewizję, przydział na wódkę, Eurowizję?…

Słychać głos narrator, wita wszystkich i zadaje pytanie:

Czym wolność jest dla Was, czym niepodległość? Czy to tylko frazesy z przymusu gadane, słuchane na lekcjach; w tych dniach zwłaszcza w przestrzeni publicznej powtarzane?… Wszyscy sobie gębę wycierają!
A czym tak naprawdę jest wolność, zwłaszcza w czasach tzw. pokoju?…

Zaczyna się.

Read the rest of this entry »

Inauguracja roku kulturalnego w Kaliszu! Najlepsi artyści i mecenasi nagrodzeni.

październik19

 

W piątek 19 października, w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu odbyła się Miejska Inauguracja Roku Kulturalnego w Kaliszu 2018/2019. Nagrody, wyróżnienia i podziękowania z rąk prezydenta Grzegorza Sapińskiego odebrali przedstawiciele środowisk twórczych oraz mecenasi kultury, Ci którzy w minionym sezonie odnosili sukcesy, ciężko pracując na rzecz rozwoju kultury w naszym mieście.

Wśród laureatów dorocznych Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza znalazły się dwie nasze nauczycielki: Read the rest of this entry »

Wystawa poplenerowa – Pyzdry 2018

październik12

W piątkowy wieczór 12.10.2018 w agroturystyce Dłusk-Pyzdry miała miejsce wystawa prac plenerowych uczniów trzeciej klasy Liceum Plastycznego. Opiekunami pleneru byli: Ewa Ratajczyk, Włodzimierz Ćwir oraz Marcin Gaj. Wystawę zorganizowała pani Elżbieta Urbaniak. Atmosfera była niezwykła, rodzinna, radosna, przyjazna, ciepła i przepyszna!  Read the rest of this entry »

« Older Entries

Archiwa