Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

„The Horror Show” w wykonaniu Plastyków

Grudzień19

phoca_thumb_l_7

Groza przeradzająca się w parodię, starannie przygotowana scenografia, czasem niekontrolowanie padająca jak kostki domina, aktorzy nieprzystosowani do komplikacji na scenie. Oto przepis na katastrofę będącą zamierzonym działaniem.
Przenieśmy się do naszego Liceum Plastycznego, do grona uczniów, których świat malowany jest specyficznymi barwami. W szkolnej auli dopełniła się tradycja otrzęsin, przygotowanych tym razem przez naszą III klasę LP.

Myślą przewodnią tegorocznych otrzęsin pierwszaków były filmy grozy. Cała nasza klasa brała udział w przygotowaniach przedsięwzięcia. Swoistą klamrą kompozycyjną był montaż będący zlepkiem kultowych ekranizacji; naświetlał pierwszakom oraz gościom to, co działo się  na scenie. „Żółtodzioby” z I LP musiały przejść przez najdziwniejsze konkurencje, zaskakujące oryginalnością, a nawet wzbudzające strach i obrzydzenie. O dziwo uczestnicy otrzęsin „przyjęli fakt do wiadomości” i bez cienia buntu poddawali się naszym kulinarno-absurdalnym eksperymentom. Koncept otrzęsin działał na psychikę. Porażające, groteskowe obrazy wpływały na podświadomość, wyobraźnia, pobudzona przez wyświetlane filmy grozy, działała niczym zbiorowa psychoza.

Całość przedsięwzięcia była przemyślana i zaplanowana ze szwajcarską precyzją. Zaangażowanie aktorów, kreatywność grupy, wzajemne inspirowanie się ? to wszystko składa się na ogromne powodzenie performance’u.  Zakończenie było nie mniej zaskakujące – filmik instruktażowy z muzyką w tle i wspólny taniec uczestników zdarzenia.

Niekończące się brawa i wzajemne podziękowania, wszystko to można podsumować jednym słowem – sukces!!!

Monika Rosiak III LP

Comments are closed.

Archiwa