Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu
Browsing … inne

124 rocznica urodzin

listopad13

2022

13 listopada to dzień urodzin Tadeusza Kulisiewicza – naszego patrona.

Tak długo czekaliśmy i już są!

grudzień24

Rekrutacja ruszyła!!! PRZYBYWAJCIE!!!

maj18

Egzamin wstępny do kaliskiego Plastyka

maj11

8-klasisto!

Wielkimi krokami zbliża się moment, który na zawsze może zmienić Twoje życie! Możesz zostać uczniem Liceum Sztuk Plastycznych w Kaliszu, ale najpierw… musisz przystąpić do Egzaminu wstępnego!

Egzamin wstępny odbędzie się w siedzibie LSP przy ul. Nowy Świat 13 w Kaliszu 31 maja 2021 r. 
Rozpoczęcie o godzinie 9.00 – prosimy o przybycie co najmniej 30 min przed egzaminem.

Pozostałe ważne informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 można znaleźć w linku poniżej:

Wesołych Świąt

kwiecień1

Inauguracja Roku szkolnego 2020/2021

sierpień31

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu informuje:

rozpoczęcie Roku szkolnego 2020/2021
odbędzie się w dniu 1 września 2020 roku
wg następującego harmonogramu:

Godz. 9.00 – klasa III LP i IV LP
Godz. 10.00 – klasy II LP i II LSP

Klasy drugie, trzecie i czwarte spotykają się z wychowawcami w budynku LSP bez uroczystej akademii przed frontonem szkoły:
4 LP – wych. W. Jamroszczyk – pracownia multimedialna,
3 LP – wych. E. Ratajczyk – pracownia rysunku i malarstwa,
2 LP_pg – wych. J. Bruś – pracownia historii sztuki,
2 LSP_pp – wych. I. Symanowicz – pracownia rysunku i malarstwa.

Godz. 11.00 – klasa 1 LSP (Liceum Sztuk Plastycznych)
Wszystkie klasy pierwsze Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu rozpoczęcie roku szkolnego będą mieć przed frontonem szkoły (w przypadku deszczowej pogody na hali sportowej ?Olimpia?).

Po uroczystej inauguracji roku szkolnego spotkanie z wychowawcą odbędzie się w sali od historii sztuki w budynku LSP
przy ul. Nowy świat 13.

Wychowawcaklasy 1 LSP – mgr Agnieszka Miśkiewicz

Dyrekcja szkoły zwraca się z prośbą, aby podczas rozpoczęcia roku szkolnego stosować się do obowiązujących wymogów sanitarnych. W szczególności do:
– zachowania tzw. dystansu społecznego, czyli 1,5 metrowego odstęp między osobami,
– dezynfekowania rąk,
– wewnątrz szkoły zakrywania nosa i ust poprzez noszenie maseczek lub przyłbic.

Są wyniki egzaminów!

czerwiec26

Już wiemy kto zdał egzaminy wstępne do Plastyka, a kto niestety nie : (
Ale żeby się dowiedzieć kto z kandydatów rozpocznie naukę w naszym liceum od września 2020 r. musimy jeszcze poczekać do zakończenia rekrutacji elektronicznej.

Osoby, które zdały egzamin, ale do tej pory nie złożyły w systemie elektronicznym wniosku o przyjęcie ucznia do Liceum Sztuk Plastycznych – bardzo prosimy o dopełnienie formalności – z zaznaczeniem pierwszego wyboru.
Link do systemu naboru elektronicznego 

UWAGA! Komunikat w sprawie egzaminów wstępnych do Plastyka

czerwiec7

Komunikat Dyrektora
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
w Kaliszu
z dnia 03.06.2020 roku

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu informuje, że egzamin wstępny do Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza odbędzie się w dniu 25 czerwca 2020 roku. Egzamin  rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie miał miejsce w siedzibie przy ul. Nowy Świat 13. Dyrekcja zwraca się z prośbą o stawianie się na egzamin już od godziny 8.00 w celu uniknięcia zgromadzenia się większej ilości ludzi. Kandydaci tuż przy wejściu do budynku będą kierowani przez nauczycieli do sal, w których będą wykonywać zadania egzaminacyjne.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dz. U. z 2020 r. poz. 872) ? pkt 11a dodanym w § 13, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół egzamin wstępny do szkoły artystycznej będzie obejmował w liceum sztuk plastycznych wyłącznie egzamin praktyczny z rysunku, malarstwa i kompozycji przestrzennej. Nie będzie egzaminu ustnego z zakresu wiedzy o kulturze; kandydaci nie przynoszą tzw. teczek.
Kandydaci wszystkie trzy etapy będą realizować w tej samej pracowni ? bez przechodzenia do innych sal, jak to miało miejsce do tej pory na egzaminach wstępnych. Każdy etap trwać będzie 90 minut, pomiędzy którymi zaplanowane są 15 minutowe przerwy. Z uwagi na obowiązujące przepisy RODO, kandydaci przy wejściu otrzymają numer identyfikacyjny.

Podczas egzaminu obowiązywać będą procedury mające na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie wirusa COVID-19:

  • pracownicy szkoły oraz kandydaci zaraz po wejściu do siedziby szkoły będą mieli mierzoną temperaturę przez pielęgniarkę szkolną ZSP nr 2 w Kaliszu,
  • pracownicy szkoły oraz kandydaci po wejściu do siedziby mają obowiązek dezynfekcji rąk środkiem udostępnionym przez szkołę, 
  • wewnątrz budynku wszyscy zobowiązani są do noszenia masek zakrywających nos i usta; maseczki uczniowie zdający egzamin mogą zdjąć po zajęciu miejsca, w którym będą wykonywać zadania egzaminacyjne. W maseczki należy się zaopatrzyć we własnym zakresie,
  • obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego (odległość pomiędzy ludźmi 1,5 m),

Kandydaci przynoszą na egzamin własne przybory rysunkowe i malarskie (biały blok rysunkowy formatu A3 i formatu A4, farby, ołówki lub inne medium rysunkowe, nożyczki, klej do papieru, linijkę, ekierkę, gumkę do mazania, taśmę klejącą, itp.)

Ogłoszenie ilości zdobytych punktów przez poszczególnych kandydatów oraz informacja o zdaniu lub nie zdaniu egzaminu wstępnego nastąpi na stronie internetowe szkoły (identyfikacja osób poprzez nadany na egzaminie numer)

       /-/ Janusz Matuszewski
Dyrektor ZSP nr 2 w Kaliszu

W załączeniu:

  1. Wewnątrzszkolna procedura przebiegu egzaminu wstępnego do Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu w 2020 r. opracowana na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS
  2. Regulamin rekrutacji

Egzamin wstępny do LSP w Kaliszu

maj6

Komunikat Dyrektora ZSP Nr 2 w Kaliszu
Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza
w sprawie egzaminu wstępnego

Drodzy Uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej, szanowni Rodzice,
znajdujemy się w wyjątkowym i niezwykle trudnym dla nas wszystkich czasie. Pandemia, z którą obecnie się zmagamy, spowodowała, że władze naszego Państwa musiały podjąć decyzję o czasowym zawieszeniu funkcjonowania systemu jednostek oświatowych. Wiąże się to także z zawieszeniem i zmianą terminów przeprowadzenia przez szkoły różnego rodzaju form egzaminów: w szkołach podstawowych ? egzamin ósmoklasisty, w szkołach średnich ? egzamin maturalny, w szkołach artystycznych ? egzamin wstępny.

Na obecną chwilę nie ma możliwości przeprowadzenia rekrutacji w postaci egzaminu wstępnego. Dyrekcja szkoły jest w stałym kontakcie z organem prowadzącym szkołę oraz organem nadzorującym, którym jest Centrum Edukacji Artystycznej. Wszelkie nowe okoliczności mające wpływ na możliwość przeprowadzenia egzaminu wstępnego do naszego Liceum Sztuk Plastycznych ? szkoły młodej, ale już ugruntowanej licznymi osiągnięciami artystycznymi ? będą ogłaszane na stronach ZSP 2 w Kaliszu i kaliskiego Plastyka.
Tym samym cały czas Rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do wzięcia udziału w egzaminie wstępnym do naszej szkoły poprzez wypełnienie i przesłanie drogą elektroniczną, deklaracji o chęci przystąpienia do egzaminu wstępnego (w załączniku poniżej). 

Bardzo proszę monitować informacje zamieszczane na stronach internetowych naszej szkoły. 

Życzymy wszystkim uczniom, którzy pragną kontynuować swoją edukację w naszej wspaniałej szkole, zdrowia i wytrwałości w oczekiwaniu na moment sprawdzenia swoich możliwości plastycznych. 

Dyrektor ZSP 2 w Kaliszu
/-/ Janusz Matuszewski

deklaracja o chęci przystąpienia do egzaminu wstępnego

Co u żaby słychać?

czerwiec16

Koniec roku szkolnego coraz bliżej. Oceny już wystawione. Wszyscy czują zapach wakacji. 
A w szkole się dzieje!
Nie ukrywamy, że siedzenie przy podręcznikach nie jest najprzyjemniejszą czynnością jaką można robić w czerwcu. Postanowiłyśmy umilić trochę ostatnie dni nauki.
Wielu uczniów marzyło o tym, aby zajrzeć do wnętrza żaby.
Dzięki Sandrze Mikołajczewskiej oraz Julii Chrystek z 2LP stało się to możliwe. Uszyły one Żabę Żanetę, która nie ma nic przeciwko, gdy ktoś wyciąga jej jelita. Gdy już znudziło nas oglądanie wnętrzności zabrałyśmy się do grania w grę karcianą. Karty z uroczymi rysunkami zrobiła Julia Samulska z 3TA. Nie obyło się także bez sesji zdjęciowej, którą przeprowadziła Karolina Płomińska z 3TA. Biologia to nie tylko wkuwanie po nocach trudnych słów jak kwas dezoksyrybonukleinowy.
Trochę czasu, szczypta chęci i można się naprawdę dobrze bawić.

« Older Entries

Archiwa