Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu
Browsing Plenery

„Kalisz, dawniej i dziś” – plener 2021

czerwiec20

czerwiec 2021

Pracowicie, intensywnie, gorąco, wesoło, słonecznie, kolorowo…
Właśnie tak minął nam tydzień pleneru!

Klasa 2 LSP pod opieką pani Joanny Bruś oraz pani Agnieszki Miśkiewicz rozmalowała się na dobre w naszym pięknym mieście. Mieszkańcy Kalisza byli zachwyceni, a my zachęceni do dalszych działań artystycznych.
Pani Izabella Symanowicz, pani Ewa Ratajczyk, pani Iwona Marcinkowska, pan Włodzimierz Ćwir oraz pan Dyrektor Marcin Gaj wszyscy wspierali naszych artystów za co bardzo dziękujemy naszemu kochanemu ciału pedagogicznemu.
Wielu przechodniów a także Pan Prezydent Krystian Kinastowski byli pod wrażeniem artystycznego klimatu miasta, który stworzyli nasi młodzi plastycy.
W piątek starówka została dodatkowo ubogacona występem muzycznym uczniów i nauczycieli Technikum Budowy Fortepianów.
Było po prostu magicznie!!!

A. M.

Plener 2020

październik12

Plenery malarskie klasy III to wieloletnia tradycja. Od kilkunastu lat wyjeżdżamy w różne zakątki Wielkopolski, czasem nawet trochę dalej – byliśmy w Kazimierzu nad Wisłą, w Pyzdrach, Chojniku, Gołuchowie, Michałowicach.
Niestety dość niecodzienne warunki panujące w całym kraju, szerząca się pandemia i towarzysząca jej troska o własne i innych bezpieczeństwo wpłynęły na podjęcie decyzji o zorganizowaniu pleneru – po raz pierwszy – stacjonarnie, na miejscu, w naszym przepięknym Kaliszu…

w Kaliszu jakiego nie znamy

Dzień pierwszy

Dzień drugi

Dzień ostatni

Mamy wyróżnienie!

Listopad5

Kolejnym powodem do dumy jest udział naszych uczniów – Nikoli Celer i Marcina Adamskiego, w XXVII Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo – Malarskim im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Najstarszych Klas Liceów Plastycznych RYCHWAŁ 2019.
Dwutygodniowy, wrześniowy plener zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Stowarzyszenie na rzecz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu „w Koło sztuki” oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Urzędem Gminy i Miasta Rychwał gościło i wycisnęło z 50 uczestników z 30 średnich szkół plastycznych z całej Polski „ostatnie soki”  

Miło nam jest zakomunikować, iż Marcin Adamski otrzymał wyróżnienie.
Serdeczne gratulacje! 
I.S

Zaproszenie na finisaż

październik5

Michałowice’15 – plener malarski

Wrzesień12

Hurrra! Dotarliśmy!
Sudety – a dokładnie Karkonosze – są piękne… nawet w deszczu.
Będzie co malować… Read the rest of this entry »

Plener ceramiczny ZDUNY 2014

Maj10

10367138_646175918800362_526250916490674738_n

Oto wspaniała Zdunowska E-KI-PA: 6 ceramik i 5 dekoracji  z klasy I LP .
W sobotę wróciliśmy z pięciodniowego pleneru ceramicznego, zorganizowanego przez pana Włodka Ćwira we współpracy z Kaflarnią w Zdunach k/Krotoszyna. Wyjazd udał się doskonale. Był czas na wszystko: na intensywną pracę, na odrobinę rozrywki, na grillowanie i na długie, inteligientne  rozmowy też.

A to taka mała próbka możliwości naszych Pierwszaków.

10269454_646201772131110_6606659144329184613_n

Było wspaniale.
I.M.

Gołuchów 2013 – plener malarski

październik3

I kolejny szkolny jesienny plener w Gołuchowie za nami.

W dniach 22-29.09.2013  klasa III Liceum Plastycznego wraz z opiekunami artystycznymi Izabellą Symanowicz i Włodzimierzem Ćwirem  pracowała nad malarskimi kadrami z gołuchowskim parkiem i zamkiem w roli głównej. Efekty tej pracy zaprezentujemy szerszemu gronu na wystawie poplenerowej, która jest w trakcie przygotowań.

klasa III LP Read the rest of this entry »

„KAZIMIERZ BISKUPI 2013”

październik1

Poniedziałek, 15 września – spakowane i gotowe do pracy wyruszyłyśmy do Kazimierza Biskupiego na XXI Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz. Plener przeznaczony dla najzdolniejszych uczniów z najstarszych klas liceów plastycznych, czyli właśnie dla nas: Angeliki Lingowskiej i Klaudii Mikołajczyk

Kazimierz Biskupi 2013

Read the rest of this entry »

Warsztaty ceramiczne w Michałowicach

czerwiec17

PIEC

W dniach 10-16 czerwca 2013 r. kl. II Liceum Plastycznego wzięła udział w warsztatach ceramicznych, które wychowawca ww. klasy Włodzimierz Ćwir zorganizował w Michałowicach pod Jelenią Górą. Uczniowie wraz z opiekunami nocowali w ośrodku Zielone Wzgórze. Kulminacją wspaniałego pobytu było zbudowanie pieca węgierskiego siłą uczniowskich rąk i nocny wypał prac ceramicznych. Uczniowie mieli też okazję pochodzić trochę po górach, m.in. wejść na ruiny zamku Chojnik. Ponadto zwiedzili Leśną Hutę Szkła oraz Hutę Julię w Piechowicach ? gdzie przyglądając się pokazom tradycyjnego dmuchania szkła mogli zyskać nową cenną wiedzę na temat tego ginącego już zawodu. Wielką atrakcją była też Chata Walońska i zwiedzanie muzeum kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Gdy zapadał zmrok wszyscy integrowali się przy ognisku piecząc kiełbaski i śpiewając przy akompaniamencie gitar. Elementem mocno integracyjnym było też „artystyczne lepienie pierogów” w ilości 190 sztuk! Co niektórzy także zaliczali zaległości z historii sztuki, więc wypad przebiegł pod hasłem „przyjemne z pożytecznym”. Read the rest of this entry »

Archiwa