Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu
Browsing Plenery

Plener 2020

Październik12

Plenery malarskie klasy III to wieloletnia tradycja. Od kilkunastu lat wyjeżdżamy w różne zakątki Wielkopolski, czasem nawet trochę dalej – byliśmy w Kazimierzu nad Wisłą, w Pyzdrach, Chojniku, Gołuchowie, Michałowicach.
Niestety dość niecodzienne warunki panujące w całym kraju, szerząca się pandemia i towarzysząca jej troska o własne i innych bezpieczeństwo wpłynęły na podjęcie decyzji o zorganizowaniu pleneru – po raz pierwszy – stacjonarnie, na miejscu, w naszym przepięknym Kaliszu…

w Kaliszu jakiego nie znamy

Dzień pierwszy

Dzień drugi

Dzień ostatni

Mamy wyróżnienie!

Listopad5

Kolejnym powodem do dumy jest udział naszych uczniów – Nikoli Celer i Marcina Adamskiego, w XXVII Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo – Malarskim im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Najstarszych Klas Liceów Plastycznych RYCHWAŁ 2019.
Dwutygodniowy, wrześniowy plener zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Stowarzyszenie na rzecz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu „w Koło sztuki” oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Urzędem Gminy i Miasta Rychwał gościło i wycisnęło z 50 uczestników z 30 średnich szkół plastycznych z całej Polski „ostatnie soki”  

Miło nam jest zakomunikować, iż Marcin Adamski otrzymał wyróżnienie.
Serdeczne gratulacje! 
I.S

Zaproszenie na finisaż

Październik5

Michałowice’15 – plener malarski

Wrzesień12

Hurrra! Dotarliśmy!
Sudety – a dokładnie Karkonosze – są piękne… nawet w deszczu.
Będzie co malować… Read the rest of this entry »

Plener ceramiczny ZDUNY 2014

Maj10

10367138_646175918800362_526250916490674738_n

Oto wspaniała Zdunowska E-KI-PA: 6 ceramik i 5 dekoracji  z klasy I LP .
W sobotę wróciliśmy z pięciodniowego pleneru ceramicznego, zorganizowanego przez pana Włodka Ćwira we współpracy z Kaflarnią w Zdunach k/Krotoszyna. Wyjazd udał się doskonale. Był czas na wszystko: na intensywną pracę, na odrobinę rozrywki, na grillowanie i na długie, inteligientne  rozmowy też.

A to taka mała próbka możliwości naszych Pierwszaków.

10269454_646201772131110_6606659144329184613_n

Było wspaniale.
I.M.

Gołuchów 2013 – plener malarski

Październik3

I kolejny szkolny jesienny plener w Gołuchowie za nami.

W dniach 22-29.09.2013  klasa III Liceum Plastycznego wraz z opiekunami artystycznymi Izabellą Symanowicz i Włodzimierzem Ćwirem  pracowała nad malarskimi kadrami z gołuchowskim parkiem i zamkiem w roli głównej. Efekty tej pracy zaprezentujemy szerszemu gronu na wystawie poplenerowej, która jest w trakcie przygotowań.

klasa III LP Read the rest of this entry »

„KAZIMIERZ BISKUPI 2013”

Październik1

Poniedziałek, 15 września – spakowane i gotowe do pracy wyruszyłyśmy do Kazimierza Biskupiego na XXI Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz. Plener przeznaczony dla najzdolniejszych uczniów z najstarszych klas liceów plastycznych, czyli właśnie dla nas: Angeliki Lingowskiej i Klaudii Mikołajczyk

Kazimierz Biskupi 2013

Read the rest of this entry »

Warsztaty ceramiczne w Michałowicach

Czerwiec17

PIEC

W dniach 10-16 czerwca 2013 r. kl. II Liceum Plastycznego wzięła udział w warsztatach ceramicznych, które wychowawca ww. klasy Włodzimierz Ćwir zorganizował w Michałowicach pod Jelenią Górą. Uczniowie wraz z opiekunami nocowali w ośrodku Zielone Wzgórze. Kulminacją wspaniałego pobytu było zbudowanie pieca węgierskiego siłą uczniowskich rąk i nocny wypał prac ceramicznych. Uczniowie mieli też okazję pochodzić trochę po górach, m.in. wejść na ruiny zamku Chojnik. Ponadto zwiedzili Leśną Hutę Szkła oraz Hutę Julię w Piechowicach ? gdzie przyglądając się pokazom tradycyjnego dmuchania szkła mogli zyskać nową cenną wiedzę na temat tego ginącego już zawodu. Wielką atrakcją była też Chata Walońska i zwiedzanie muzeum kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Gdy zapadał zmrok wszyscy integrowali się przy ognisku piecząc kiełbaski i śpiewając przy akompaniamencie gitar. Elementem mocno integracyjnym było też „artystyczne lepienie pierogów” w ilości 190 sztuk! Co niektórzy także zaliczali zaległości z historii sztuki, więc wypad przebiegł pod hasłem „przyjemne z pożytecznym”. Read the rest of this entry »

Archiwa