Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu
Browsing Wycieczki

Wizyta we Vzorcovni

grudzień19

2022

W poniedziałek przed świętami klasa 2 LSP z pracowni wzornictwa – projektowanie wyrobów artystycznych oraz z pracowni aranżacji wnętrz miała możliwość uczestniczyć w zajęciach projektowych w fantastycznym, designerskim miejscu jakim jest Vzorcovnia w Kaliszu.

Dzięki uprzejmości osób, które współpracują twórczo z designerami właśnie w tym niezwykłym miejscu, nasza młodzież mogła posmakować zawodu projektanta. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem samego wnętrza, materiałów, mebli, oświetlenia i innych rewelacyjnie zaprojektowanych i wykonanych wyrobów unikatowych dostępnych we Vzorcovnia.

Uczniowie Plastyka wraz z opiekunkami pracowni projektowych Agnieszką Miśkiewicz i Iwoną Marcinkowską dziękują z całego serca całej cudownej ekipie, która nas tak ciepło przyjęła.

Read the rest of this entry »

Wycieczka do Krakowa

wrzesień17

2022

Po takiej lekcji historii sztuki w Krakowie, uczniowie klasy IV LP egzamin dyplomowy będą zdawać śpiewająco.

Starówka, muzea, wystawy, galerie, kościoły – zwiedziliśmy i zachwyciliśmy się. Pogoda była piękna i piękne mamy wspomnienia. Nasza młodzież z LSP jest cudowna, o czym mogą zaświadczyć opiekunki wycieczki Joanna Bruś i Agnieszka Miśkiewicz : )

Read the rest of this entry »

Lubimy wrocławską ASP

grudzień12

12 grudnia 2019 r. uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawczyni Ewy Ratajczyk i wicedyrektora Marcina Gaja wzięli udział w wycieczce szkolnej do Wrocławia.
Młodzi artyści zwiedzili min. pracownie Wydziału Ceramiki i Szkła Artystycznego na ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, a także  odwiedzili wrocławski Rynek, na którym jak co roku odbywał się  Bożonarodzeniowy Jarmark.  
Wycieczka nie tylko zintegrowała  klasę,  ale podziałała  inspirująco.
Kaliscy plastycy wciąż  szukają pomysłu na siebie. Kto wie może dla niektórych ASP we Wrocławiu to będzie kolejny etap w artystycznej karierze.
ER

Integracja – dobra sprawa

październik17

17 października kl. I LP – pieszczotliwie nazwana przez wychowawczynię Lasem Bukowym (to ciekawa sprawa…..dlaczego?) pojechała integrować się do pięknego Zamku w Gołuchowie. Tam przewodnikiem był pan Sebastian Wielgosz – skarbnica wiedzy o tym miejscu. Przy okazji było i naukowo. Młodzi mogli wysłuchać wykładu Pani Agnieszki Rękawek z Pracowni Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej Muzeum Narodowego w Poznaniu. Jej prezentacja dotyczyła przebiegu konserwacji obrazu Marii Karoliny Leszczyńskiej. A potem powtarzali terminologię z historii sztuki…. jakby ktoś nie kojarzył – ta konstrukcja z teczek to DOLMEN!
Joanna Bruś

Zwiedzamy łódzkie muzea

październik24

Uczniowie Liceum Plastycznego wyszli z propozycją o zorganizowanie jednodniowej wycieczki do Łodzi, w celu zwiedzenia tamtejszych muzeów. Oczywiście bez wahania się zgodziłam. Wyjazd zaplanowaliśmy na 24 listopada 2010 r.

asia_bru_1 Read the rest of this entry »

Szturm na Zamek

październik10

Nasi plastycy 6 października 2010 zwiedzali wystawę w poznańskim Centrum Kultury Zamek, w którym znajdowała się ekspozycja „Mediatones Biennale”.

„To największa wystawa sztuki współczesnej w Polsce i jedna z większych tego typu imprez w Europie Środkowej. Jej ideą jest dialog między cywilizacjami, kulturą i sztuką, prezentacja dokonań sztuki najnowszej z odległych zakątków globu, a także artystycznych poszukiwań twórców Europy Środkowej. I mimo że to impreza wciąż jeszcze młoda – od początku towarzyszy jej rozmach. W tym roku w Biennale udział bierze blisko 150 artystów z ponad 30 krajów”
źródło: https://news.o.pl/2010/09/15/mediations-biennale-poznan/

Młodzież znajdująca się pod opieką pań Izabelli Symanowicz i Iwony Marcinkowskiej tego dnia  nie próżnowała, bo to nie było jedyna wystawa, jaką uczniowie podziwiali. Jednym słowem poszli na całość? zawitali do Muzeum Narodowego i odwiedzili Arsenał.

Cel był nadrzędny: poznać współczesny język plastyczny, być świadomym odbiorcą i twórcą delikatnej materii zwanej dziedzictwem kulturowym…

I.S.

Życie i śmierć według Beksińskiego – o wystawie prac artysty

listopad25

8 października uczniowie III klasy Liceum Plastycznego udali się do Ostrowa Wielkopolskiego. Celem  podróży była wystawa prac Zdzisława Beksińskiego znajdująca się ostrowskim ratuszu. Read the rest of this entry »

Archiwa