Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Wariacje randkowe z okazji Dnia Kobiet

Marzec8

DSC_0009-3_article

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie naszego Zespołu Szkół przygotowali przedstawienie w konwencji ?randki w ciemno?. Niewątpliwym atutem przedstawienia, oprócz znakomitej improwizacji, były wizualizacje – zdjęcia kochanków, nagrania muzyczne, mrugające serduszka, a także montaże dżingli znanych programów telewizyjnych. Zanim wybierający stanęli przed dylematem, na kogo się zdecydować, tajemniczy głos „z off’u”(Damian Wolny) przedstawił wizję świata bez miłości, bez legendarnych kochanków:  Romea i Julii, Wertera i Lotty, Scarlett i Rhetta (z „Przeminęło z wiatrem”), Rose i Jacka ( z filmu „Titanic”),  Belli i Edwarda (bohaterów „Zmierzchu”). Konkluzja była  następująca: świat bez miłości byłby martwy. Monolog zakończył utwór Beatlesów „All You Need is Love…”

Po uroczym wstępie na scenę dziarskim, tanecznym krokiem weszły odurzone miłością dziewczęta (Weronika Machowicz i Nicola Kasprzak z LP), które zapowiedziały wejście megagwiazdora, prowadzącego „Szansę na randkę” Tadeusza Karmela (Karolina Olek z TBF). Charyzmatyczny prowadzący zaprosił swych gości. Jako pierwszy wybierał spośród 3 kandydatek Albercik  Max (Łukasz Szuleta z LP), który swoją nieporadną aparycją i dykcją wzbudził największy aplauz publiczności.  Po serii pytań wybór padł na kandydatkę o imieniu Żulietta (Paulina Teodorczyk z LP),która ze swego amanta zadowolona raczej nie była. On wręcz przeciwnie. Zdegustowane  wyborem były także słodka Lukrecja (Daria Jakóbek z LP) i Oksana (Ola Nowakowska z LP), która lubi „tańczyć, interesuje się chłopakami, ale najbardziej kręci ją nauka”. Świeżo zapoznana para wylosowała nagrodę – tygodniowy pobyt w Pcimiu Dolnym.

W „przerwie na reklamę” wystąpili uczniowie z II klasy Liceum Plastycznego, którzy swobodnie i z przytupem zaśpiewali piosenkę Brathanków „W kinie w Lublinie”. Po tym wykonaniu nadszedł czas na kolejne miłosne decyzje, tym razem Klary (Nicola Kasprzak), która miała do wyboru: zniewalającego Walentego Na pewno Nie Świętego (Damian Wolny), maminsynka i sknerusa Walentego Cash?a (Krystian Polowczyk z TBF) i dresiarza Walentego Sex Machine (Jakub Pałaś TBF). Panowie w wyrafinowany i właściwy dla siebie sposób starali się pozyskać przychylność słodkiej i naiwnej Klary (i jej pieska Killera!!!). Wybór padł na hipnotyzującego Walentego Na pewno Nie Świętego, z czego raczej on nie był kontent.

Niewątpliwym atutem przedstawienia, oprócz znakomitej improwizacji, były wizualizacje – zdjęcia kochanków, nagrania muzyczne, mrugające serduszka, montaże dżingli znanych programów telewizyjnych, fotosy a propos sytuacji na scenie. Autorką zmontowanego materiału jest niezastąpiona Karolina Olek. Szansę na udaną randkę miała zwiększyć także scenografia, z której spoglądały misie, ptaszki, kotki, serduszka, całuski, kwiatuszki, wszystkie na różowym tle. Jej autorkami są dziewczęta z III LP: Karina Płonka, Gosia Janas, Róża Szczot, Patrycja Kędzierska, Marta Kempińska, Asia Zaleśna. Ponadto w realizacji przedsięwzięcia wzięli udział Magdalena Kuca z II LP oraz Bartosz Kupajczyk (III TI), który zadbał o sprawy techniczne.

Katarzyna Galant-Kowalska, opiekunka grupy i koordynatorka działań dziękuje uczniom III i IV LP za wykonane zdjęcia i materiał filmowy.

tekst: Katarzyna Galant-Kowalska
zdj. Gosia Janas, Karina Płonka III LP

Comments are closed.

Archiwa