Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2 w Kaliszu
Browsing Warsztaty, projekty

WARSZTATY METODYCZNE DLA NAUCZYCIELI

Marzec11

28 marca 2019 odbędą się w naszej szkole warsztaty metodyczne nt. analizy dzieła sztuki – malarstwa i rzeźby, które poprowadzi dr Joanna Bruś. Warsztaty będą przeprowadzana pod egidą Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i są bezpłatne.

Kultura spotyka kulturę – międzynarodowy, młodzieżowy projekt artystyczno-kulturalny

Sierpień7

W Hamm – mieście partnerskim Kalisza – na przełomie lipca i sierpnia odbyło się międzynarodowe wydarzenie artystyczno-kulturalne – „Kultura spotyka kulturę”. Projekt został zrealizowany w ramach programu Erasmus+, a skierowany był do młodzieży z Anglii, Francji, Włoch, Bośni i Hercegowiny, Turcji, Polski i Niemiec.  Read the rest of this entry »

UWAGA!!! W ferie zapraszamy gimnazjalistów na warsztaty

Luty13

wFERIEzPLASTYKIEM_2015

Warsztaty z renowacji – „formy alginatowe”

Maj10

W dniach 5-6 maja 2014 r. uczniowie klasy I wzięli udział w warsztatach na pracowni renowacji, zabawa polegała na stworzeniu gipsowej kopii swoich dłoni przy użyciu formy alginatowej. Co niektórzy odważyli się także zrobić odlew swojej twarzy? obyło się bez ofiar : )

IMG_0513

Read the rest of this entry »

UWAGA, UWAGA!!! w ferie… warsztaty dla kandydatów do LP

Styczeń15

na FERIE z PLASTYKIEM

Warsztaty teatralne w języku francuskim

Luty17

phoca_thumb_l_tn_dsc_6701
15 lutego 2013 w ZSP Nr 2 odbyły się warsztaty teatralne, w których uczestniczyli uczniowie klas II, III i  IV Liceum Plastycznego.  Warsztaty miały na celu, z jednej strony doskonalenie umiejętności mówienia w języku francuskim, z drugiej zapoznanie się z technikami typowo aktorskimi. Read the rest of this entry »

Akcja „KOSZULKI” czyli jak się uczyć przyjemnie i skutecznie

Luty2

 

Dam sobie rękę uciąć, że każdy z nas, zna zasadę potrójnej zetki. Zakuć ? zdać ? zapomnieć. Często postępujemy według tej jakże idiotycznej reguły. Jednak, co nam ona daje? Niewiele (żeby nie powiedzieć, że NIC!). Być może stwierdzenie zawarte w kolejnym zdaniu wyda się Wam nieprawdopodobne, jednak w kolejnych akapitach z łatwością znajdziecie porządne uzasadnienie, które mam nadzieję, zachęci Was do poszerzania swoich horyzontów w interesujący i łatwy sposób. Fakt, dziwnie mi to stwierdzić, ale zdobywanie wiedzy może być miłe, przyjemne i ciekawe, nawet, jeśli niekoniecznie podoba nam się zakres wiadomości, które zmuszeni jesteśmy opanować.

phoca_thumb_l_tn_img_0164 kopia

Z inicjatywą uświadomienia młodzieży o słuszności posiadania wiedzy oraz przyjemności z jej wykorzystania i siły fascynacji podczas samej nauki wyszła klasa II LP pod opieką pani Katarzyny Piaskowskiej. Pamiętacie dzień, w którym grono oczarowanych wręcz dziewcząt przemierzało korytarze naszej szkoły we własnoręcznie wykonanych koszulkach? Powinniście pamiętać, jeśli nie, przybliżę Wam całą sytuację z najmniejszymi szczegółami. Read the rest of this entry »

Archiwa