Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu
Browsing Warsztaty, projekty

Ogródkowy Street Art

sierpień30

sierpień 2021

Nasza młodzież w wakacje nie próżnuje!
Uczennice z grupy renowacji dostały zlecenie na wykonanie egzotycznego muralu.

Któż nie chciałby takiej oprawy ogrodu!?

Warsztaty! Warsztaty!… i po warsztatach

czerwiec16

2019

Oj! było gorąco – dosłownie i w przenośni, ale mimo upału udało nam się spotkać w całkiem licznej grupie, zróżnicowanej wiekiem – od 6 lat po 40+. Spędziliśmy wspólnie 7 godzin – siedem godzin szkicowania i poznawania warsztatu urban sketchera. 
Warsztaty rozpoczęliśmy u nas, w pracowni aranżacji wnętrz. Okna otwarte, wentylatory poszły w ruch, dla ochłody – oranżada. @Justyna Wojnowska – nasz gość – podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie szkicowania, zdradziła tajniki swojego warsztatu, opowiedziała o podróżach i już byliśmy gotowi do wyjścia w plener. Rozpoczęliśmy od szkicowania w okolicach Starego Rynku , potem skryliśmy się przed upałem w cieniu drzew Miejskiego Parku. Ostatnie dwie godziny spędziliśmy w Cafe Calisia gdzie czekał na nas podwieczorek i duuuużo zimnej wody… dla ochłody. Ale to jeszcze nie był koniec, gdyż przyjechała do nas Małgosia Cichoszewska – przedstawiciel firmy @RomanSzmalArt – która przywiozła ze sobą wielką paletę farb akwarelowych Aquarius do wypróbowania i… próbom nie było końca.
Ktoś by zapytał: po co to całe zamieszanie? Odpowiedź jest prosta – dla frajdy, no i oczywiście dla Kulisiewicza, bo każdy z nas chciałby szkicować tak jak Kulis! 

Read the rest of this entry »

Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych

Maj27

FrankoFilm – Zielona Góra 2019

Wiktoria Piękna „L’esprit”

Zbiórka – 4:45 na dworcu PKP. Wyjazd do Zielonej Góry o godzinie 05:10. Tak rozpoczął się dla mnie i pani Katarzyny Piaskowskiej dzień 24 maja 2019 roku. Na wpół śpiące dojechałyśmy do Poznania, gdzie czekała nas przesiadka do Zielonej Góry. Około 9.30 dotarłyśmy do celu naszej podróży, czyli na Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm.
Na konkurs do Zielonej Góry przyjeżdżają ludzie z wielu krajów świata. W tym roku byli to reprezentanci ekip filmowych z Polski, Czech, Niemiec, Francji, Kongo oraz Meksyku.
FrankoFilm to bardzo sympatyczne w swojej strukturze wydarzenie, ponieważ gromadzi ludzi w różnym wieku. Uczestnikami są uczniowie podstawówek, szkół ponadgimnazjalnych, ale i studenci uniwersytetów czy wolne grupy filmowe. 
To miejsce przyciąga nie tylko ze względu na możliwość obejrzenia wyselekcjonowanych filmów konkursowych, ale także ze względu na to, że organizatorzy oferują szereg imprez towarzyszących tj.: warsztaty filmowe z profesjonalnymi filmowcami, projekcje filmowe i spotkania z aktorami grającymi w tych filmach. Oczywiście wszystkie zajęcia odbywają się w języku francuskim, polskim i czasem angielskim.

Read the rest of this entry »

„poKulisujmy!” – zapraszamy na warsztaty szkicowania

Maj20

Tadeusz Kulisiewicz – wybitny grafik, rysownik, profesor warszawskiej ASP, honorowy Obywatel Miasta Kalisza i… patron naszego Liceum Plastycznego.

Rada Miasta Kalisza ogłosiła Rok 2019 – Rokiem Tadeusza Kulisiewicza. My chcąc hucznie świętować 120 urodziny naszego patrona postanowiliśmy przyłączyć się do miejskich obchodów Roku „Kulisa”. Przygotowaliśmy szereg imprez mających przybliżyć Kaliszanom jego postać, ale przede wszystkim uznaliśmy, że jako placówka artystyczna powinniśmy rozpocząć edukację plastyczną młodzieży naszego miasta właśnie w tej dziedzinie, w której Kulisiewicz osiagnął mistrzostwo.
Szkicowanie, bo o nim mówmy – powinno stać się wizytówką naszego miasta.

Tak zrodziła się idea warsztatów szkicowania przeznaczonych dla młodzieży – młodzieży świadomej swoich talentów i chcącej poszerzać swoje umiejętności o nowe techniki.

Do współpracy przy tym projekcie udało nam się zaprosić: Miasto Kalisz – głównego patrona Roku Kulisiewicza, Justynę Wojnowską, Urban Sketchers Poland, Dominika Parczyńskiego – Plastyk: Sklep plastyczny Kalisz, cafe.calisia.pl, Colian sp. z o.o. oraz od niedawna działające Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjno-Artystycznych „TeKa”.

Program warsztatów będzie obejmował:
– spotkanie z Justyną Wojnowską, która od wielu lat w swojej pracy artystycznej zajmuje się szkicowaniem, organizuje prelekcje i warsztaty w tej dziedzinie,
– sesję szkicowania w przestrzeni miejskiej pod okiem profesjonalistów,
– spotkanie ewaluacyjne w Cafe Calisia, podwieczorek

Za wytyczne do poprowadzenia warsztatów szkicowania przyjęliśmy Manifest Urban Sketchers Poland, którym jego członkowie posługują się podczas rysowania:
1. Rysujemy na miejscu (na zewnętrz lub w budynkach), starając się uchwycić to, co widzimy w wyniku naszej bezpośredniej obserwacji.
2. Nasze rysunki opowiadają historię naszego otoczenia, miejsc w których żyjemy i gdzie podróżujemy.
3. Nasze rysunki są kroniką konkretnego czasu i miejsca.
4. Wiernie oddajemy sceny, których jesteśmy świadkami.
5. Korzystamy z wszelkich materiałów i pielęgnujemy nasz indywidualny styl.
6. Wspieramy się wzajemnie i rysujemy wspólnie.
7. Pokazujemy swoje prace w Internecie.
8. Pokazujemy świat, przez każdy kolejny rysunek, który tworzymy.

Do udziału w warsztatach zapraszamy młodzież, która pasjonuje się sztukami plastycznymi i chciałaby wzbogacić swój warsztat o techniki szkicowania.

Ilośc miejsc: 40

WARSZTATY SĄ NIEODPŁATNE

O udziale w warsztatach będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenie należy wysłać mailem do 10 czerwca br. na adres: powicz@vp.pl
W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestnika warsztatów, wiek oraz nr telefonu kontaktowego, w przypadku uczestnika niepełnoletniego nr telefonu rodzica oraz oświadczenie rodzica o zgodzie na udział dziecka w warsztatach i ewentualnie na samodzielny powrót po warsztatach do domu. Szczegółach znajdziecie w regulaminie.

Aktualności dotyczące warsztatów można śledzić na FB na stronie wydarzenia

poKulisujmy zatem! – weźmy przykład z Kulisiewicza i zacznijmy szkicować wszystko i wszędzie!

posted under Warsztaty, projekty | Możliwość komentowania „poKulisujmy!” – zapraszamy na warsztaty szkicowania została wyłączona

WARSZTATY METODYCZNE DLA NAUCZYCIELI

Marzec11

28 marca 2019 odbędą się w naszej szkole warsztaty metodyczne nt. analizy dzieła sztuki – malarstwa i rzeźby, które poprowadzi dr Joanna Bruś. Warsztaty będą przeprowadzana pod egidą Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i są bezpłatne.

Kultura spotyka kulturę – międzynarodowy, młodzieżowy projekt artystyczno-kulturalny

sierpień7

W Hamm – mieście partnerskim Kalisza – na przełomie lipca i sierpnia odbyło się międzynarodowe wydarzenie artystyczno-kulturalne – „Kultura spotyka kulturę”. Projekt został zrealizowany w ramach programu Erasmus+, a skierowany był do młodzieży z Anglii, Francji, Włoch, Bośni i Hercegowiny, Turcji, Polski i Niemiec.  Read the rest of this entry »

UWAGA!!! W ferie zapraszamy gimnazjalistów na warsztaty

Luty13

wFERIEzPLASTYKIEM_2015

Warsztaty z renowacji – „formy alginatowe”

Maj10

W dniach 5-6 maja 2014 r. uczniowie klasy I wzięli udział w warsztatach na pracowni renowacji, zabawa polegała na stworzeniu gipsowej kopii swoich dłoni przy użyciu formy alginatowej. Co niektórzy odważyli się także zrobić odlew swojej twarzy? obyło się bez ofiar : )

IMG_0513

Read the rest of this entry »

UWAGA, UWAGA!!! w ferie… warsztaty dla kandydatów do LP

Styczeń15

na FERIE z PLASTYKIEM

Warsztaty teatralne w języku francuskim

Luty17

phoca_thumb_l_tn_dsc_6701
15 lutego 2013 w ZSP Nr 2 odbyły się warsztaty teatralne, w których uczestniczyli uczniowie klas II, III i  IV Liceum Plastycznego.  Warsztaty miały na celu, z jednej strony doskonalenie umiejętności mówienia w języku francuskim, z drugiej zapoznanie się z technikami typowo aktorskimi. Read the rest of this entry »

« Older Entries

Archiwa