Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Śladami Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem”

Czerwiec11

„To jest moja czerń, to jest moja biel” – mawiał Tadeusz Kulisiewicz – grafik i rysownik, profesor ASP w Warszawie, członek-korespondent ASP w Berlinie, honorowy członek ASP we Florencji. Kaliszanin, który jako wybitna postać na stałe wpisał się w historię najstarszego miasta w Polsce. 
Przepełniony pasją tworzenia w swoich pracach oddawał charakter, naturę i duszę człowieka w niezwykle ekspresyjny a zarazem  lapidarny  sposób.  Jego  niezapomniane,  kreślone stalówką szkice z podróży do Chin, Meksyku, Brazylii,  Indii czy na Kubę do dziś są inspiracją dla wielu artystów. 

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w 120 rocznicę urodzin artysty. Decyzją Rady Miasta Kalisza rok 2019 w Kaliszu został ustanowiony Rokiem Tadeusza Kulisiewicza. Mamy nadzieję, że i tym razem młodzież szkół plastycznych ruszy na wędrówki ze szkicownikiem. W świecie zaawansowanych technologii nie należy zapominać o najprostszym sposobie przekazu artystycznego jakim jest szkic. Idąc śladami wielkiego mistrza, zachęcamy młodzież do tworzenia szkiców, notatek z podróży, tych dalekich i tych bliskich, tych w głąb naszej wyobraźni, a może w zakamarki ludzkiej duszy…?

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

Pliki do pobrania:

Regulamin
Karta zgłoszeniowa
Lista uczestników
Oświadczenie RODO

Protokół z posiedzenia jury IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Śladami Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem”

posted under

Comments are closed.

Archiwa