Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu
Browsing Współpraca z zagranicą

Znowu zdobyliśmy „Złotą Różę”

listopad16

W Erkner – mieście partnerskim Gołuchowa – 16 listopada  2018 r. odbyło się szczególne wydarzenie. Już po raz trzeci nasi uczniowie zostali laureatami  Międzynarodowego Konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół  Sztuki w Erkner, w ramach Młodzieżowej Nagrody Artystycznej – Erkner 2018. W gronie laureatów znaleźli się w dziedzinie sztuk plastycznych: Sara Świderska zajmując II miejsce oraz Marcin Adamski, który odebrał „Złotą różę” – pierwsze miejsce w kategorii nagrody indywidualne.
II miejsce otrzymał Patryk Fibich za zestaw fotografii. Nagrodzone prace zostały zrealizowane w pracowni rysunku i malarstwa pod kierunkiem pani Ewy Ratajczyk.
Sukces ten nie byłby możliwy gdyby nie współpraca pomiędzy Liceum Plastycznym w Kaliszu a Centrum Kultury „Zamek” w Gołuchowie i Panią Patrycją Walerowicz-Wojtkowiak, która co roku koordynuje ten ważny projekt.
W Erkner młodzież z Gołuchowa została nagrodzona w dziedzinie muzyki: Natalia Cicha za utwór Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat” oraz Barbara Dymalska za utwór na saksofon pt. „Somewhere over the rainbow”.
Tego dnia dziękując za możliwość uczestniczenia w konkursie przekazano gratulacje wszystkim laureatom  oraz pozdrowienia i upominki od Wójta Gminy Gołuchów – Pana Marka Zdunka, a także od Prezydenta Miasta Kalisza.

E. R.

Kultura spotyka kulturę – międzynarodowy, młodzieżowy projekt artystyczno-kulturalny

sierpień7

W Hamm – mieście partnerskim Kalisza – na przełomie lipca i sierpnia odbyło się międzynarodowe wydarzenie artystyczno-kulturalne – „Kultura spotyka kulturę”. Projekt został zrealizowany w ramach programu Erasmus+, a skierowany był do młodzieży z Anglii, Francji, Włoch, Bośni i Hercegowiny, Turcji, Polski i Niemiec.  Read the rest of this entry »

Młodzieżowa Nagroda Artystyczna – Erkner 2017

listopad11

11-ty listopada to szczególne wydarzenie zwłaszcza dla „kaliskiego plastyka”. Tego dnia w Erkner – niemieckim mieście partnerskim Gołuchowa, odbyła się uroczysta gala finałowa wręczenia nagród i wernisaż wystawy pokonkursowej Młodzieżowej Nagrody Artystycznej Erkner 2017.

W wydarzeniu tym brała udział Nikola Celer, uczennica drugiej klasy liceum plastycznego, która w Erkner odebrała główną nagrodę indywidualną (złotą różę) za prace rysunkowo-malarskie. Dużym zaskoczeniem była nagroda grupowa dla Liceum Plastycznego w dziedzinie sztuki stosowanej za zestaw ceramiczny wykonany przez uczennice: Kingę Melkę, Gabrielę Sieradzką, Aleksandrę Grzelaczyk, Katarzynę Jeżyk, Małgorzatę Krymarys pod kierunkiem Ewy Ratajczyk. Nagroda była tym większym wyróżnieniem, gdyż  szkoła otrzymała ją po raz drugi. W poprzedniej edycji konkursu uczniowie z Kalisza otrzymali główną nagrodę zbiorową. W sobotni wieczór w Erkner zostały wręczone również  upominki od Pana Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kaliszu dla Pani Sigrid Riedel oraz Burmistrza Miasta Erkner Jochen Kirsch. Read the rest of this entry »

Grupa niemiecka w Kaliszu

wrzesień27

projekt z niemcami 29

W dniach od 10 do 28 września 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu gościła grupa z Niemiec z miejscowości Herzberg z Bandenburgii. 12 uczniów z zawodowej szkoły o profilu sztukatorskim we współpracy z nauczycielem i młodzieżą z Liceum Plastycznego wzięło udział w warsztatach ceramicznych, które odbyły się na terenie Rezerwatu Archeologicznego Zawodzie oraz w pracowni ceramicznej w warsztatach szkolnych ZSP2 przy ulicy Obywatelskiej 4. Projekt realizowany był w ramach niemieckiego programu ?Leonardo da Vinci?. Pokłosiem współpracy są liczne wyroby ceramiczne, zaprezentowane m.in. w hollu szkoły. Read the rest of this entry »

Goście z Niemiec w Liceum Plastycznym w Kaliszu

czerwiec5

Szlaki Handlowe z południa na północ Europy i średniowieczne sąsiedztwo między Polską i Niemcami” – pod takim hasłem odbywały się warsztaty międzynarodowe uczniów z Polski i Niemiec w kaliskim grodzie na Zawodziu. Program został napisany wspólnie i zrealizowany w dniach 15 – 28 maja 2011 roku. Brały w nich udział dwie grupy uczniów po 10 osób z każdej strony. Stronę niemiecką reprezentowało  Oberstufenzentrum Elbe Elster, natomiast stronę polską  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 2 – Liceum Plastyczne w Kaliszu. Read the rest of this entry »

Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży

czerwiec4

Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży
ZSP Nr 2 w Kaliszu – Jugendwerkstatt w Felsbergu
Od 3 do 10 czerwca 2009 ma miejsce wymiana uczniowska pomiędzy uczniami ZSP Nr 2 w Kaliszu – Liceum Plastycznego oraz uczniami Jugendwerkstatt z Felsbergu – Hesja w Niemczech, placówką zajmującą się przygotowaniem zawodowym młodzieży.

Projekt odbywa się w ramach programu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Jest to kontynuacja podjętej już współpracy, która odbyła się w czerwcu 2008 roku. Wówczas grupa młodzieży z Liceum Plastycznego wyjechała na 10-dniowy pobyt do Felsberga, gdzie wzięła udział w warsztatach pt. „Tydzień kreatywny”. Read the rest of this entry »

Archiwa