Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu
Browsing Przeglądy

XIII Makroregionalny Przegląd z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby

marzec17

2018

W dniach 15-17 marca Liceum Plastyczne w Kaliszu uczestniczyło w 13 Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby organizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowo oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Naszą szkołę w tegorocznej edycji reprezentowali: Weronika Czajczyńska, Kinga Janicka oraz Mateusz Frąszczak. Tradycyjnie każdy uczeń musiał zaprezentować swoje prace z dwóch dziedzin plastycznych oraz w ciągu 6 godzin wykonać pracę na miejscu.

Jako szkoła zajęliśmy 7 miejsce na 17 szkół plastycznych biorących udział w makroregionie północno-zachodnim.
I.S

Przegląd wyróżnionych prac dyplomowych w Bydgoszczy

maj24

2017

W środę, razem z panią Agnieszką byłyśmy w Bydgoszczy. Miałyśmy niewątpliwą przyjemność wzięcia udziału w montażu fantastycznej wystawy. Po raz kolejny Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy, korzystając z gościnności bydgoskiego BWA przygotowuje ekspozycję w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Wyróżnionych Prac Dyplomowych Uczniów Szkół Plastycznych.
W tym roku prezentowane będą – zrealizowane w latach 2016 i 2017 – najlepsze dyplomy z 15 szkół plastycznych Polski północno-zachodniej, a między nimi prace naszych uczniów:
aranżacja wnętrz – Karina Grzemska (2016), Karolina Dewicka (2017),
ceramika artystyczna – Anna Błoch, Oliwia Gancarz, Klaudia Maciołek (2017),
renowacja elementów architektury – Adrianna Skonieczna (2017)

Już w piątek – 26 maja, o godz. 12.00 zapraszamy do Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy na otwarcie wystawy.
I. M.

Przegląd – Poznań 2017

marzec11

12 Makroregionalny Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby już za nami. Właśnie wróciliśmy z Poznania. Jak co roku troje uczniów z klasy III LP reprezentowało naszą szkołę w trzech w/w dziedzinach sztuki. Jak co roku towarzyszą temu wydarzeniu wielkie emocje. Niezależnie od wyniku jest to zawsze miłe spotkanie z uczniami i nauczycielami innych szkół artystycznych. Wymiana doświadczeń, poglądów i umiejętności to dla młodych twórców absolutnie bezcenna lekcja do dalszego rozwoju artystycznego. Nasze kochane dziewczyny : Kinga, Weronika i Marta serdecznie Wam gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych .
I.S. Read the rest of this entry »

Makroregionalny Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby – Szczecin 20-21.03. 2015

marzec31

lp szczmTegoroczny przegląd dla szkół artystycznych z północno-zachodniej Polski odbył się w Liceum Plastycznym w Szczecinie. Reprezentantkami naszej szkoły były : Karina Grzemska, Justyna Jagielska i Klaudia Ostojska. Gratulujemy : )

 

Ostatnie poprawki : )

marzec22

1001591_619183291499625_1623015413_n

To były ostatnie poprawki przed wyjazdem do Poznania na IX Makroregionalny Przegląd z Rysunku Malarstwa i Rzeźby. W tym roku na przegląd pojechali: Ola Rak – malarstwo, Marta Olejniczak – rysunek i Arek Głodek – rzeźba. Nad bezpieczeństwem i dobrą formą naszych trzecioklasistów czuwają Pani Iza Symanowicz i Agnieszka Miśkiewicz. 
Wczoraj cała piątka miała bardzo ciężki dzień młodzież zmagała się z pracą pod presją czasu i konkurencji, a panie psorki przez pół dnia obgryzały z nerwów pazurki, zastanawiając się jak idzie ich podopiecznym. 
O wynikach rywalizacji dowiemy się dzisiaj.
Trzymajmy kciuki.

I. M.

Przegląd szkół plastycznych – Bydgoszcz 2012

marzec21

W  dniach 16 – 17 marca br. odbył się  VII Ogólnopolski Przegląd z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby .  Tegoroczna edycja przeglądu dla  północno-zachodniego makroregionu odbyła się w Zespole Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.  Naszą szkołę reprezentowały:  Marta Kempińska, Honorata Paprot  i Magda Przywara, uczennice III klasy.

tn_Przeglad_2012

 

Read the rest of this entry »

Przegląd plastyczny w Gdyni 2009 – okiem uczestnika ; )

marzec25

To był zwyczajny marcowy poranek. W pośpiechu spakowałem wszelkie potrzebne do przetrwania rzeczy i wyruszyłem do szkoły, miejsca zbiórki, spod której wyjeżdżaliśmy do Gdyni. Pani Izabela Symanowicz, pan Włodzimierz Ćwir, Dominik, Agata no i ja zajęliśmy miejsca w samochodzie. W czasie jazdy pogoda nam nie sprzyjała. Grad i śnieg zacinał w szyby naszego samochodu, ale nie zlękliśmy się ani trochę. Na szczęście na miejsce dotarliśmy cali i zdrowi. Zakwaterowaliśmy się w bardzo przytulnym pensjonacie przy ul. Balladyny. No, może nie aż tak przytulnym, ale wypada zrobić reklamę. Zjedliśmy kolację, po niej odbył się seans filmowy. Ogarnął nas nastrój zadumy i kontemplacji. Zmęczenie i senność potęgowały w nas te odczucia, w końcu postanowiliśmy odpocząć, przed nami był pracowity, pełen emocji dzień? Read the rest of this entry »

Archiwa