Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Grupa niemiecka w Kaliszu

wrzesień27

projekt z niemcami 29

W dniach od 10 do 28 września 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu gościła grupa z Niemiec z miejscowości Herzberg z Bandenburgii. 12 uczniów z zawodowej szkoły o profilu sztukatorskim we współpracy z nauczycielem i młodzieżą z Liceum Plastycznego wzięło udział w warsztatach ceramicznych, które odbyły się na terenie Rezerwatu Archeologicznego Zawodzie oraz w pracowni ceramicznej w warsztatach szkolnych ZSP2 przy ulicy Obywatelskiej 4. Projekt realizowany był w ramach niemieckiego programu ?Leonardo da Vinci?. Pokłosiem współpracy są liczne wyroby ceramiczne, zaprezentowane m.in. w hollu szkoły.

Comments are closed.

Archiwa