Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Młodzieżowa Nagroda Artystyczna – Erkner 2017

listopad11

11-ty listopada to szczególne wydarzenie zwłaszcza dla „kaliskiego plastyka”. Tego dnia w Erkner – niemieckim mieście partnerskim Gołuchowa, odbyła się uroczysta gala finałowa wręczenia nagród i wernisaż wystawy pokonkursowej Młodzieżowej Nagrody Artystycznej Erkner 2017.

W wydarzeniu tym brała udział Nikola Celer, uczennica drugiej klasy liceum plastycznego, która w Erkner odebrała główną nagrodę indywidualną (złotą różę) za prace rysunkowo-malarskie. Dużym zaskoczeniem była nagroda grupowa dla Liceum Plastycznego w dziedzinie sztuki stosowanej za zestaw ceramiczny wykonany przez uczennice: Kingę Melkę, Gabrielę Sieradzką, Aleksandrę Grzelaczyk, Katarzynę Jeżyk, Małgorzatę Krymarys pod kierunkiem Ewy Ratajczyk. Nagroda była tym większym wyróżnieniem, gdyż  szkoła otrzymała ją po raz drugi. W poprzedniej edycji konkursu uczniowie z Kalisza otrzymali główną nagrodę zbiorową. W sobotni wieczór w Erkner zostały wręczone również  upominki od Pana Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kaliszu dla Pani Sigrid Riedel oraz Burmistrza Miasta Erkner Jochen Kirsch.

Konkurs artystyczny w Erkner organizowany jest po raz szósty  przez „Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki” i obejmuję  kilka dyscyplin min. dziedzinę muzyki, literatury, sztuki stosowanej oraz plastyki. W tym roku spośród gołuchowskiej młodzieży jury wyłoniło w dziedzinie muzyki Barbarę Dymalską, która w Ratuszu w Erkner zachwyciła publiczność  swoim niepowtarzalnym wykonaniem gry na saksofonie. Sukces w Erkner jest wynikiem  współpracy Liceum Plastycznego z Kalisza i Urzędu Gminy Gołuchów zwłaszcza Gołuchowskiego Centrum Kultury „Zamek”. Dzięki Pani Patrycji Walerowicz Woijtkowiak koordynatora projektu, w którym brała udział szkoła z Kalisza, a także  dobre relacje pomiędzy placówkami przekładają się na coraz lepsze efekty.

E.R.

Comments are closed.

Archiwa