Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Przegląd szkół plastycznych – Bydgoszcz 2012

Marzec21

W  dniach 16 – 17 marca br. odbył się  VII Ogólnopolski Przegląd z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby .  Tegoroczna edycja przeglądu dla  północno-zachodniego makroregionu odbyła się w Zespole Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.  Naszą szkołę reprezentowały:  Marta Kempińska, Honorata Paprot  i Magda Przywara, uczennice III klasy.

tn_Przeglad_2012

 

Nasze uczennice zaprezentowały  6  prac wykonanych w szkole, pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego i po jednej – wykonanej samodzielnie, na miejscu w trakcie trwania przeglądu.  W ciągu sześciu godzin powstała:  głowa modela w glinie – Magdy, postać w ołówku ? Honoraty i martwa natura – Marty.

Jury  w składzie:

prof. Maria Targońska, ASP Gdańsk (przewodniczący)
prof. Anna  Bem-Borucka, ASP Gdańsk
prof. Jacek  Dyrzyński, ASP Warszawa
prof. Zofia  Glazer, ASP Warszawa
prof. Janusz  Matuszewski, ASP Kraków
prof. Jerzy  Nowakowski, ASP Kraków

miało nie lada problem z wyborem zwycięzców. Poziom uczestników tegorocznego przeglądu oceniono jako bardzo wysoki. Nasze dziewczyny spisały się na medal, zajmując  w klasyfikacji  zespołowej   7 z 15 miejsc.

Wielkie gratulacje!

Izabella Symanowicz

 

posted under Przeglądy

Comments are closed.

Archiwa