Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Inauguracja roku kulturalnego w Kaliszu! Najlepsi artyści i mecenasi nagrodzeni.

Październik19

 

W piątek 19 października, w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu odbyła się Miejska Inauguracja Roku Kulturalnego w Kaliszu 2018/2019. Nagrody, wyróżnienia i podziękowania z rąk prezydenta Grzegorza Sapińskiego odebrali przedstawiciele środowisk twórczych oraz mecenasi kultury, Ci którzy w minionym sezonie odnosili sukcesy, ciężko pracując na rzecz rozwoju kultury w naszym mieście.

Wśród laureatów dorocznych Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza znalazły się dwie nasze nauczycielki:

w dziedzinie SZTUK WIZUALNYCH:

mgr IZABELLA SYMANOWICZ
artystka zajmująca się malarstwem sztalugowym i projektowaniem graficznym, obchodząca w tym roku 20-lecie działalności artystycznej. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą, były prezentowane na wystawach indywidualnych i ponad 40 zbiorowych. Od lat wspiera rozwój artystyczny młodzieży jako nauczycielka rysunku i malarstwa w naszym liceum.

oraz w dziedzinie ZACHOWANIE DZIEDZICTWA KULTUROWEGO:

dr JOANNA BRUŚ
historyk sztuki, nauczyciel tego przedmiotu w naszym Liceum Plastycznym, członkini KTPN, popularyzatorka wiedzy o zabytkach architektury oraz dziedzictwie kulturowym Kalisza. W minionym sezonie artystycznym została laureatką nagrody w konkursie Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk na najlepszą książkę poświęconą Wielkopolsce w kategorii literatura naukowa: ?Albert Nestrypke: programator architektury modernistycznej w Kaliszu? (wydawca: Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk)

Źródło:

www.calisia.pl

Obu paniom serdecznie gratulujemy!

Comments are closed.

Archiwa