Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Urodziny Kulisa – fantastyczna impreza!

Grudzień7

2018

Na FB’u jest świetna relacja z tej imprezy,  jej autorami są nasi utalentowani uczniowie: tekst – Zosia Górna (2 LP) oraz Piotr Jerz, Paulina Pabisiak, Anita Powązka, Magdalena Szuleta (3 i 4 LP) – autorzy zdjęć.

Tutaj przedstawię Wam imprezę urodzinową Kulisa – naszymi oczami… Ciała Pedagogicznego!

Kolega Waldek ze swoją II klasą bardzo wysoko postawili poprzeczkę. Tym razem nie było akademii, wierszyków i biało-granatowych strojów. Za to był pokaz mody, konkurs, coś na rodzaj gry miejskiej, potańcówka i niezła wyżerka. Młodzież wykazała się nie lada kreatywnością tworząc niespotykaną w swoim rodzaju kolekcję t-shirtów z grafikami Kulisa. Chętni mogli wziąć udział w konkursie na najfajniejszą Kulisową koszulkę – wystarczyło, że wyszli na wybieg i zaprezentowali swoje dzieło. Ci co pozostali na widowni zostali jurorami. Wygrał t-shirt, który głosił, iż ?Kulisiewicz miał fajna kreskę? haha – Ci co ją widzieli, wiedzą o co chodzi ; ). Szczęśliwa zwyciężczyni otrzymała bilety do kina… brawo organizatorzy!

Potem była gra i do tej gry – łeb w łeb z uczniami – wkroczyliśmy my – ekipa pod nazwą ?Ciało?. Z mapą w rękach przemierzaliśmy szkolne korytarze. Biegając od punktu do punktu mierzyliśmy się z wcale nie łatwymi zadaniami. Testy sprawnościowe z wiosłem, kalambury, wycinanki, puzzle, piwny ping-pong – tyle, że bez piwa, za to z flagami państw europejskich – kolorowanki, komiksy, memo… a wszystko związane z Tadziem. Trzeba się było wykazać sprawnością, umiejętnościami i przede wszystkim wiedzą… a uczniowie patrzyli ! Matko! Co to były za emocje!!!

Potem było rozstrzygniecie konkursów, przemowy, podziękowania, pamiątkowe zdjęcia na ściance i upragniona potańcówka…

Długo będziemy pamiętać ten dzień. Było wspaniale. Dziękujemy druga klaso!

A Prawda jest taka, że się świetnie bawiliśmy, bo się lubimy bawić… razem – uczniowska brać i… Ciało

tekst i zdjęcia: Iwona M.

Comments are closed.

Archiwa