Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Śladami Kulisiewicz – wędrówki ze szkicownikiem”

grudzień7

 2017


Trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego adresowanego do uczniów szkół plastycznych miała swój wielki finał właśnie dziś. 7 grudnia 2017 o godz.14.00 do Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza przybyli zaproszeni goście, laureaci konkursu wraz z opiekunami i rodzicami.

Jury obradujące pod przewodnictwem prof. Jacka Jagielskiego przyznało: Grand Prix Tadeuszowi Petyni z Zespołu Szkół Plastycznych im. S. Wyspiańskiego w Jarosławiu (opiekun artystyczny: Tomasz Potuczko), I nagrodę Miłoszowi Tomkowiczowi z LP im. T Brzozowskiego w Krośnie (opiekun artystyczny: Piotr Wójtowicz), II nagrodę Paulinie Witczak z LP im. K. Kobro w Zduńskiej Woli (opiekun artystyczny: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk), III nagrodę Aleksandrze Jaskulskiej z LP im. S. Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim (opiekun artystyczny: Anna Kunka-Kawełczyk).

Wyróżnienia otrzymali: Ewa Sandej z Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni (opiekun artystyczny: Ewa Manuszewska), Oliwia Donart z LP im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu (opiekun artystyczny: Ewa Ratajczyk), Maria Zmarzły z Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu (opiekun artystyczny: Małgorzata Futkowska) oraz wyróżnienie dyrektora LP w Kaliszu – Wiktoria Kruk z Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie (opiekun artystyczny: Renata Stadler).

Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom, które po raz kolejny wsparły nasze przedsięwzięcie i przyczyniły się do realizacji konkursu. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Kalisza. Pragniemy również podziękować Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Fundacji Stypendia i Nagrody im. T. Kulisiewicza w Warszawie, Muzeum Okręgowemu Ziemi Kaliskiej, Wydziałowi Kultury Sportu i Turystyki w Kaliszu oraz Firmie EKO . Wystawa dostępna będzie do końca grudnia 2017. Zapraszamy

tekst: Izabela Symanowicz, kalisz.naszemiasto.pl

posted under Konkursy, wystawy

Comments are closed.

Archiwa