Prezentacja albumu „Portret miasta” 2010/2011

grudzień3

30 listopada 2010 r. w sali recepcyjnej ratusza miała miejsce prezentacja wydawnictwa pt. ?Portret miasta. Architektura Kalisza w dokumentach archiwalnych?, która towarzyszyła wystawie plenerowej zlokalizowanej przed kaliskim ratuszem. Wystawę przygotowali pracownicy Archiwum Państwowego w Kaliszu pod kierunkiem dr Grażyny Schlender. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. III Liceum Plastycznego wraz z opiekunami Joanną Bruś-Kosińską i Włodzimierzem Ćwirem. Ciekawym wstępem do prezentacji albumu było wystąpienie dr Iwony Barańskiej z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM na temat „Dlaczego Kalisz się nie rozprzestrzenia? Problemy rozwoju Kalisza w XIX i na początku XX wieku”. O strukturze i powstawaniu wydawnictwa opowiadała Grażyna Szlender, dyrektor Archiwum Państwowego w Kaliszu. Była to niewątpliwie ciekawa lekcja, na której uczniowie mogli zapoznać się z nowym wydawnictwem Kalisza, przygotowanym specjalnie na jubileusz „18,5 wieku”lokacji miasta.

Joanna Bruś- Kosińska

posted under ... inne