Plener, plener i po plenerze

czerwiec17

2022

Czas leci nieubłaganie. Dopiero informowaliśmy Kalisz, że wychodzimy do ludzi, na ulice miasta, że można będzie nas spotkać na każdym rogu, w każdym zaułku, tym czasem dzisiaj spotkaliśmy się po raz ostatni na podsumowaniu tych kilku plenerowych dni.

Wspaniałe było to, że spotkaliśmy się z życzliwością i zainteresowaniem Kaliszan. Zarówno starsi jak i młodsi chętnie zatrzymywali się przy nas, żeby podziwiać pracę albo zagadnąć skąd jesteśmy i co tutaj robimy? Pojawiło się nawet kilka propozycji kupna obrazów, co przecież jest nie lada komplementem dla naszych młodych twórców. Ponad to odwiedziła nas kaliska TV i staliśmy się bohaterami kilku prasowych artykułów.

W jednej z rozmów padło stwierdzenie, że teraz mamy swoją własną, kaliską artystyczną bohemę i już nie będzie trzeba jeździć do Krakowa, żeby poczuć się jej częścią – to nam się chyba spodobało najbardziej.

Wspomnieć jednak trzeba, że plener malarski organizowany dla naszych uczniów to nie tylko ?splendor i popularność?, to również bardzo wyczerpująca i intensywna praca – 8 godzin dziennie rysowania, malowania, tworzenia nowych, fantastycznych wyobrażeń otaczającego nas na co dzień zwyczajnego świata – to jest naprawdę ogromny wysiłek intelektualny i fizyczny.

A po co to wszystko? A po to, żeby młody człowiek, który zdecydował się na edukację w naszej szkole miał szansę popróbować jak to jest kiedy artysta wpada w wir pracy twórczej i nic mu nie przeszkadza w tworzeniu? żadna fiza, matma ani polak, bo na czas pleneru nauka w szkole jest po prostu zawieszona. Czy to nie jest fantastyczne?

No i czas na finał – po zakończonym plenerze wszystkie prace są przeglądane, oceniana, digitalizowane, a wisienką na torcie jest organizowana dla naszych uczniów pierwsza poważna wystawa poplenerowa z wernisażem oraz wydruk katalogu z ich pracami.

Któż by nie chciał tego zasmakować?!

Na wystawę będziemy zapraszać we wrześniu, a chętnych do Plastyka zapraszamy do kontaktu z nami w nowym roku szkolnym. Zawsze chętnie udzielimy informacji o naszej szkole i podpowiemy co zrobić, żeby się do nas dostać

Któż by nie chciał tego zasmakować?!

I. M.

Przypomnę, że uczestnikami pleneru byli uczniowie klasy III LSP z Liceum Sztuk Plastycznych w Kaliszu.

Opiekę artystyczną nad młodzieżą sprawowały:

Izabella Symanowicz – kierownik pleneru, opiekun pracowni rysunku i malarstwa

Iwona Marcinkowska – opiekun pracowni aranżacji wnętrz oraz autor części dokumentacji fotograficznej.

Autorem drugiej części dokumentacji foto z pleneru – tej najpiękniejszej – jest Agnieszka Miśkiewicz – opiekun pracowni wzornictwa i podstaw projektowania

posted under Plenery, TeKa