Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2 w Kaliszu

I nagroda w konkursie plastycznym „Ja i środowisko”

Maj9

srodowisko_article

Sieć informacyjna Europe Direct, zarządzana przez Komisję Europejską, realizuje od 2005 roku zadania mające na celu dostarczanie obywatelom informacji na tematy związane z Unią Europejską. Koordynacją działalności sieci Europe Direct w Polsce zajmuje się Reprezentacja Komisji Europejskiej.
Celem Punktów Informacyjnych Europe Direct jest dostarczenie obywatelom jak najszerszej i fachowej wiedzy na temat Unii Europejskiej, jej instytucji, prawa oraz programów. Zadaniem Punktów jest wskazywanie możliwości wykorzystywania środków z funduszy europejskich, a także organizowanie spotkań i konferencji w tym zakresie. W ramach ich zadań organizowane są różne debaty, szkolenia i konkursy, jak również ?lekcje europejskie? i wykłady otwarte.

W związku z Dniem Wiosny Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT- Poznań zorganizował konkurs na najciekawszy projekt na temat ?Ja i środowisko?.  Na konkurs napłynęło kilkadziesiąt prac ze szkół gimnazjalnych i średnich z całego województwa wielkopolskiego.

W kategorii  „fotografia” I nagrodę otrzymali uczniowie naszego Liceum Plastycznego: Malwina Dziechciarowi Damian Kwiatkowski z klasy II. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 27 maja o godz. 14.00 w VI LO w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy!!!

Katarzyna Piaskowska

Comments are closed.

Archiwa