Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza dla Liceum Plastycznego

październik25

Dnia 21 października w Wieży Ciśnień otwarto pokonkursową wystawę XV edycji Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży.

Stało się tradycją, że Liceum Plastyczne w Kaliszu, corocznie stara się prezentować dorobek swoich uczniów jak najszerszej publiczności, między innymi poprzez uczestnictwo w wyżej wymienionym przeglądzie.

Nagroda_Prezydenta_article

Konkurs organizowany przez OKP Wieżę Ciśnień jest  interesujący dla młodzieży, ponieważ daje możliwość prezentacji indywidualnej wyobraźni  i umiejętności młodym twórcom.

Jury przeglądu w tym roku doceniło prace:

Marii Grzybek (II nagroda), Julity Kąkol (II nagroda), Beaty Przybył (III nagroda).

Wyróżniło również prace Kingi Janiak i Damiana Kwiatkowskiego. Na wystawę zakwalifikowały się także prace Katarzyny  Fryś, Natalii Olejnik oraz Klaudyny Wondrak.

Z rąk Pani Reginy Małeckiej, Radnej Miasta, Przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Liceum Plastyczne w Kaliszu otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za prezentację  prac o wysokich walorach artystycznych.