Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2 w Kaliszu

III Ogólnopolski Konkursu Plastyczny pt. „Śladami Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem” rozstrzygnięty!

Październik25

W dniu 24 października 2017 r. w Liceum Plastycznym im. Tadeusza Kulisiewicza przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kaliszu odbyło się posiedzenie jury III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Śladami Kulisiewicza wędrówki ze szkicownikiem”.

Komisja konkursowa w składzie : prof. Jacek Jagielski – przewodniczący jury, prof. Tadeusz Gaworzewski i prof. Rafał Kochański, przyznała: Grand Prix, trzy nagrody oraz cztery wyróżnienia spośród 402 zestawów prac, 304 uczniów z 29 szkół plastycznych. Wyniki konkursu zostana oficjalnie ogłoszone w dniu otwarcia wystawy. Laureaci  zostali już poinformowani telefonicznie oraz listownie. Poniżej publikujemy listę osób, których prace zakwalifikowały się na wystawę pokonkursową.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na otwarcie wystawy.

Do wystawy pokonkursowej  jury zakwalifikowało prace następujących autorów:

  1. Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej

Anna Dadak – „Bez tytułu”, opiekun artystyczny: Piotr Kwaśny

Aleksandra Płonka – „Bez tytułu”, opiekun artystyczny: Krzysztof Dadak

Kalina Płużek – „Bez tytułu”, opiekun artystyczny: Agata Ruman

  1. Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni 

Maria Chodzińska – brak tytułu, opiekun artystyczny: Tomasz Sójka

Zuzanna Kozak -brak tytułu, opiekun artystyczny: Wojciech Juchniewicz

Alicja Liss – „Goowniacs”, opiekun artystyczny: Piotr Budziszewski

Ewa Sandej – „Śmierć ciała I,II „ , opiekun artystyczny:  Ewa Manuszewska

Aleksandra Trawińska „Pajac”, opiekun artystyczny: Wojciech Juchniewicz

  1. Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Wiktoria Łopatto – „Moje miasto”, opiekun artystyczny: Aleksandra Hońko

Dominika Tkaczyk – „Bez tytułu”, opiekun artystyczny: Aleksandra Hońko

  1. Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego Jarosławiu 

Zuzanna Barczak – „Zestaw szkiców”, opiekun artystyczny: Tomasz Potuczko

Julia Białogłowicz – „Jesienny pejzaż architektury”, opiekun artystyczny: Anna Kałamarz -Kucz

Dawid Chudy – „Bez nazwy”,  opiekun artystyczny: Teresa Ulma

Anna Gulanowska – „Wokół mnie”, opiekun artystyczny: Anna Kałamarz-Kucz

Tadeusz Petynia – „Szkicownik zamiast smartphona”, opiekun artystyczny: Tomasz Potuczko

Aleksandra Waliczek – „Motyw 3”, opiekun artystyczny: Teresa Ulma

  1. Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewicza w  Kaliszu

Martyna Dominiak – „Po prostu szukać” , opiekun artystyczny: Ewa Ratajczyk

Oliwia Donart – „Padaung”, opiekun artystyczny: Ewa Ratajczyk

Jagoda Anna Kopij – „Zatracone wspomnienia”, opiekun artystyczny: Ewa Ratajczyk

Aleksandra Matusiak – brak tytułu, opiekun artystyczny: Ewa Ratajczyk

Kinga Melka – „Studium w bieli”, opiekun artystyczny: Ewa Ratajczyk

Adrianna  Prochwicz – brak tytułu, opiekun artystyczny: Ewa Ratajczyk

Tomasz Ziółkowski – „Wędrówka”, opiekun artystyczny: Ewa Ratajczyk

Aleksandra Bednarkiewicz – „Wspomnienia”, opiekun artystyczny: Izabella Symanowicz

Wiktoria Biadaszkiewicz – „Jarocin i okolice”, opiekun artystyczny: Izabella Symanowicz

Mateusz Frąszczak – „Moje miasto”, opiekun artystyczny: Izabella Symanowicz

Aleksandra Grzelaczyk – „Portrety”, opiekun artystyczny: Izabella Symanowicz

Maria Janiak – „Nadmorskie klify cz.1 i cz.2”, opiekun artystyczny: Izabella Symanowicz

Aleksandra Kubiak – „Mama”, opiekun artystyczny: Izabella Symanowicz

Oliwia Tomczak – bez tytułu, opiekun artystyczny: Izabella Symanowicz

Olga Urbaniak – „Krajobraz”, opiekun artystyczny: Izabella Symanowicz

  1. Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

Mirosława Olko – „Obserwacje w szkole i drodze do”, opiekun artystyczny: Agata

Wołonciej

  1. Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermeniowskiego w Kielcach 

Krystian Cybula – „Ja”, opiekun artystyczny:  M. Kubacka

  1. Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie

Wojciech Bdzikot – „Szkicownik”, opiekun artystyczny: Agnieszka Sieńkowska

  1. Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie

Zofia Bębenek – „Migawki”, opiekun artystyczny: Michał Stonawski

Weronika Jurek  – „Szkic muszki, szkic profilu dziewczyny, szkic krajobrazu, szkic sylwetki”,

opiekun artystyczny: Stanisław Zieliński

Paula Paleta – „Fragmenty”, opiekun artystyczny: Stanisław Zieliński

Mateusz Leśniak – „Ludzie (tryptyk)”, opiekun artystyczny: Kazimierz Borkowski

Jakub Zarzycki – „Postać”, opiekun artystyczny: Stanisław Zieliński

  1. Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie 

Justyna Kazanecka – „Bez tytułu”, opiekun artystyczny: Piotr Wójtowicz

Miłosz Tomkowicz – ” Z podróży”, opiekun artystyczny: Piotr Wójtowicz

  1. Zespół Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie 

Kinga Ciepiel – „Widzi mi się”, opiekun artystyczny: Zdzisław Kwiatkowski

Eliza Kołodziej – „Sobota”, opiekun artystyczny: Zdzisław Kwiatkowski

Monika Niezgoda – „Ćwiczenia codzienne” opiekun artystyczny:  Zdzisław Kwiatkowski

  1. Liceum Plastyczne im. W. Kossaka w Łomży 

Julia Brysiewska – „Szkice”, opiekun artystyczny: Anna Karwowska

Kamil Krupka – „Szkice”, opiekun artystyczny: Anna Karwowska

Julia Zaręba – „Bez tytułu” opiekun artystyczny: Anna Karwowska

  1. Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu

Maria Zmarzły – „Zapiski z podróży – Pekin”, opiekun artystyczny: Małgorzata Folkowska

  1. Liceum Plastyczne w Rypinie

Zuzanna Tamasik – „Widok – czerń i biel”, opiekun artystyczny: Wojciech Chwiałkowski

  1. Zespół Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie

Aleksandra Jakubczyk – „Szkice postaci”, opiekun artystyczny: Rafał Pacześniak

Natalia Prezydent  – „Plansze ze szkicami”, opiekun artystyczny: Andrzej Korzec

  1. Liceum Plastyczne im. St.J. Witkiewicza w Słupsku 

Alicja Grabska – „Kartki ze szkicownika”, opiekun artystyczny: Maria Karpińska

Eryk Roman – „Kartki ze szkicownika”, opiekun artystyczny: Maria Karpińska

Kajetan Wójcik – „Kartki ze szkicownika”, opiekun artystyczny: Maria Karpińska

  1. Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie

Maja Ostrowska – „Ludzkie losy”, opiekun artystyczny: Krzysztof Krzywiński

  1. Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie 

Lena Kołodziej – „Jeżów”, opiekun artystyczny:  Łukasz Wojtanowski, Renata Stadler

Ewa Kozioł – „Portrety”, opiekun artystyczny: Łukasz Wojtanowski

Wiktoria Kruk – ?Portret psychologiczny?, opiekun artystyczny: Renata Stadler

Daniel Mazur – „Ze szkicownikiem??, opiekun artystyczny: Renata Stadler

Anna Pasek – „Szkice z wakacji”, opiekun artystyczny: Łukasz Wojtanowski, Renata Stadler

Paula Szypuła – „Szkice z wakacji”, opiekun artystyczny: Małgorzata Cichoń, Łukasz Wojtanowski

Magdalena Tryba – „Anatomnej”, opiekun artystyczny: Łukasz Wojtanowski

  1. Liceum Plastyczne im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim

Aleksandra Jastrzębska – ,,Zalesienie i światło” , opiekun artystyczny: Anna Kunka-Kawełczyk

Aleksandra Pietruszczak – „Południe tuszem”, opiekun artystyczny: Anna Maria Jurewicz

Aleksandra Bubis – „Biznesmeni  i bezdomni”, opiekun artystyczny: Anna Kunka-Kawełczyk

Aleksandra Jaskulska – „Linie pejzażowe”, opiekun artystyczny: Anna Kunka-Kawełczyk

Piotr Włochyń – bez tytułu, opiekun artystyczny: Anna Maria Jurewicz

Wiktoria Biazik – „Półwyspy i pół ryby”, opiekun artystyczny: Anna Maria Jurewicz

Wiktoria Wojciechowska – „Pejzaże Tatrzańskie”, opiekun artystyczny: Anna Maria Jurewicz

Dominika Górzyńska – „Podróż tramwajem”, opiekun artystyczny: Anna Kunka-Kawełczyk

  1. Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie

Karolina Bąk – „Spacer po ogrodzie”, opiekun artystyczny: Stefan Żuchowski

Dominika Dziklińska – „Szkice”, opiekun artystyczny: Piotr Kraminer-Kaliciński

Emilia Rek – „Szkice”, opiekun artystyczny: Jerzy Mierzwiak

Kamila Stanisz – „Szkice”, opiekun artystyczny: Jerzy Mierzwiak

Weronika Węgrzyn – „Moja kompozycyjna podróż – z kompozycją przez życie”, opiekun

artystyczny: Stefan Żuchowski

  1. Zespół Szkół Nr 18 w Zabrzu

Milena Nowak – „Psychologia portretów”, opiekun artystyczny: Ewa Zajler-Płatek

  1. Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli  

Paulina Witczak – ,,Podglądając  pianistów IV i V ” ,opiekun artystyczny: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk

posted under Konkursy, wystawy

Email will not be published

Website example

Your Comment:

Archiwa