Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2 w Kaliszu

Jesteśmy w gronie laureatów Młodzieżowej Nagrody Artystycznej – Erkner 2016

Październik29

11a Uroczyste wręczenie nagrody Liceum Plastycznemu

Już po raz piąty Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki w Erkner – miasta partnerskiego Gołuchowa, organizuje konkurs skierowany do młodych twórców. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: literatury, muzyki,  plastyki  i sztuki stosowanej.

W tym roku do konkursu przystąpili uczniowie ?kaliskiego plastyka?, a wszystko dzięki współpracy pomiędzy Urzędem Gminy Gołuchów (Centrum Kultury ?Zamek?) a Liceum Plastycznym w Kaliszu. Na efekty tej współpracy nie trzeba było długo czekać, gdyż uczniowie LP pod kierunkiem Ewy Ratajczyk, Agnieszki Miśkiewicz, Izabeli Symanowicz oraz Marcina Gaja, którzy po raz pierwszy wzięli udział w konkursie w Erkner  od razu znaleźli się w gronie laureatów. Liceum Plastyczne im. T. Kulisiewicza w Kaliszu otrzymało w Erkner jedną z głównych nagród w kategorii nagrody zbiorowe  w dziedzinie plastyki  i sztuki stosowanej.    

?Kalisz jest najstarszym miastem w Polsce, ale młodym duchem, a wszystko za sprawą utalentowanej i wyjątkowej młodzieży jaką mamy w liceum plastycznym?, mówiła podczas oficjalnej gali w Erkner Ewa Ratajczyk nauczyciel rysunku i malarstwa LP. Na wystawie pokonkursowej można było zobaczyć prace uczniów min. Anny Błoch, Alicji Dziedzic, Kingi Melki, Klaudii Maciołek, Marty Naskręt, Aleksandry Jaśkiewicz, Justyny Pinieckiej, Daniela Tułacza oraz wielu innych. Do konkursu przystąpiło 158 młodych artystów z Europy.

Uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa odbyła się 5 listopada 2016 r. w Ratuszu w Erkner ( Niemcy).  W gronie laureatów z Gołuchowa znalazł się  również  baetboxer Mateusz Wróblewski, który zachwycił publiczność swoim oryginalnym muzycznym  wykonaniem.

Ewa Ratajczyk

Link strony Urzędu Gminy Gołuchowa

 

Email will not be published

Website example

Your Comment:

Archiwa