Galeria „Szatnia” zaprasza na wystawę poplenerową uczniów Liceum Plastycznego w Kaliszu

styczeń13

Arkadiusz GłodekGołuchów i okolice, a przede wszystkim gołuchowski zamek, to miejsce niezwykle urokliwe. Wie to każdy, kto chociaż raz odwiedził Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Uczniowie Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu mają to szczęście, że w Gołuchowie bywają każdego roku, a mianowicie przy okazji organizowanych tam cyklicznie plenerów malarskich. Wieloletnia współpraca pomiędzy Ośrodkiem Kultury Leśnej w Gołuchowie a Liceum Plastycznym w Kaliszu każdego roku przynosi wymierne efekty. Uczniowie LP utrwalając gołuchowskie pejzaże zyskują nie tylko wiedzę na temat malarstwa w technice olejnej, ale pobyt w Gołuchowie jest dla nich jednocześnie dobrą okazją do poznawania i rozwijania swojego warsztatu.

Dzieła młodych twórców wcześniej prezentowane były w Urzędzie Gminy Gołuchów, natomiast w Kaliszu można podziwiać je po raz pierwszy w Galerii Szatnia, w kaliskim Młodzieżowym Domu Kultury. Prezentowana tam wystawa to głownie szkice i obrazy olejne dwóch plenerów malarskich. Pierwszy plener odbył się pod kierunkiem pani Izabelli Symanowicz i pana Włodzimierza Ćwira, drugi pod kierunkiem pani Ewy Ratajczyk i pana Marcina Gaja. Plenery malarskie mają na celu głównie rozwijanie umiejętności malarskich zwłaszcza w technice olejnej, ale nie tylko.

E.R.

FOLDER FRONT-TYŁ2(1)