Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

„KAZIMIERZ BISKUPI 2013”

Październik1

Poniedziałek, 15 września – spakowane i gotowe do pracy wyruszyłyśmy do Kazimierza Biskupiego na XXI Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz. Plener przeznaczony dla najzdolniejszych uczniów z najstarszych klas liceów plastycznych, czyli właśnie dla nas: Angeliki Lingowskiej i Klaudii Mikołajczyk

Kazimierz Biskupi 2013

 

Przez dwa tygodnie udoskonalałyśmy swój warsztat rysunkowy i malarski. Dzień zaczynał się o godzinie 8.30 śniadaniem i pracą w plenerze, a kończył kolacją i rysunkiem o 21.00. Pierwsze 5 dni poświęciłyśmy na wykonanie szkiców potrzebnych do zaprezentowania pomysłów na cztery obrazy w różnych wielkościach. Od czwartku zaczęła się  ciężka praca malarska.

Kazimierz  Biskupi  jest malowniczym miejscem, a w szczególności klasztor z przylegajacym, wspaniałym ogrodem, który przykuł uwagę naszą i wielu innych uczestników konkursu. Pomimo deszczowej i wietrznej  pogody – psującej  nam prace na świerzym powietrzu – udało się ukończyć wymaganą ilość obrazów dzięki udostępnieniu nam tzw. Syjonu – pracowni, w której mogliśmy spokojnie wykonywać swoją prace.  Atmosfera była bardzo przyjemna. Poznałyśmy ciekawych  ludzi, z którymi mamy nadziej się jeszcze kiedyś spotkać.

W piątek wszyscy montowaliśmy wystawę, by w sobotę o godzinie 17 mieszkańcy i przyjezdni goście mogli podziwiać trud naszej pracy oraz piękno okolicy. Podczas wernisażu obyło się wręczenie nagród: przyznano sześć wyróżnień, trzy trzecie miejsca, dwa drugie i jedno pierwsze oraz grand prix. Były tez nagrody dodatkowe. Mi, czyli Angelice, udało się zdobyć nagrodę ufundowaną przez Zakon.

Cieszymy sie ze dostałyśmy szansę by uczestniczyć w tym plenerze, dzięki niemu zdobyłyśmy nowe doświadczenia które na pewno pomogą oswoić nam się z egzaminem na ASP .

Angelika L.

 

PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY XXI OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU
RYSUNKOWO – MALARSKIEGO IM.KRYSTYNY DRĄŻKIEWICZ
DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW NAJSTARSZYCH
KLAS LICEÓW PLASTYCZNYCH
„KAZIMIERZ BISKUPI 2013”

Plener trwał od 15 do 29 września 2013 roku i był zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Stowarzyszenie na rzecz Zespołu Szkół Plastycznych w Kole,, W Koło Sztuki” oraz Zespół Szkół Plastycznych w Kole przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

W plenerze brało udział 57 uczniów z 32 średnich szkół plastycznych.
Z prac zaprezentowanych na wystawie Jury w składzie:

Przewodniczący
prof. Stanisław Wieczorek          Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Członkowie
mgr Wojciech Myjak                   CEA w Warszawie
prof. Józef Drążkiewicz              Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
prof. Ireneusz Domagała           Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
prof. Bogdan Wojtasiak             Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
mgr Krzysztof Pawlak                 Zespół Szkół Plastycznych w Kole

Protokolant
ad. Adam Nowaczyk                  Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

przyznało następujące nagrody :

GRAND PRIX
Sylwia Szczębara – Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu

I NAGRODA
Paulina Żuk – Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli

II NAGRODA
Gabriela Szymańska – Liceum Plastyczne w Supraślu
Mateusz Pitala – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych – Liceum Plastyczne w Krakowie

III NAGRODA
Kamil Wieczorek – Zespół Szkół Plastycznych w Kole
Magdalena Bajdo – Państwowy Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy
Aleksandra Szlęk Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

WYRÓŻNIENIA
Adrian Szwarc Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
Agata Golik – Zespół Szkół Plastycznych – Liceum Plastyczne w Lublinie
Natalia Patrzykąt – Zespół Szkół Plastycznych w Kole
Dawid Królicki – Liceum Plastyczne w Krośnie
Joanna Turek – Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach
Dominik Palmowski – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach

Nagroda rzeczowa ufundowana przez prof. Józefa Drążkiewicza UAP
Samira Arrami  – Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Gabriela Szymańska – Liceum Plastyczne w Supraślu

Nagroda rzeczowa ufundowana przez prof. Bogdana Wojtasiaka UAP
Klaudia Paliwoda – Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

Nagroda rzeczowa Prowincjała Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny
Angelika Lingowska – ZSP Nr2 w Kaliszu – Liceum Plastyczne
Joanna Turek – Zespół Szkół Plastycznych Turek

/żródło: Zespół Szkół Plastycznych w Kole/

Comments are closed.

Archiwa