Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Warsztaty ceramiczne w Michałowicach

Czerwiec17

PIEC

W dniach 10-16 czerwca 2013 r. kl. II Liceum Plastycznego wzięła udział w warsztatach ceramicznych, które wychowawca ww. klasy Włodzimierz Ćwir zorganizował w Michałowicach pod Jelenią Górą. Uczniowie wraz z opiekunami nocowali w ośrodku Zielone Wzgórze. Kulminacją wspaniałego pobytu było zbudowanie pieca węgierskiego siłą uczniowskich rąk i nocny wypał prac ceramicznych. Uczniowie mieli też okazję pochodzić trochę po górach, m.in. wejść na ruiny zamku Chojnik. Ponadto zwiedzili Leśną Hutę Szkła oraz Hutę Julię w Piechowicach ? gdzie przyglądając się pokazom tradycyjnego dmuchania szkła mogli zyskać nową cenną wiedzę na temat tego ginącego już zawodu. Wielką atrakcją była też Chata Walońska i zwiedzanie muzeum kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Gdy zapadał zmrok wszyscy integrowali się przy ognisku piecząc kiełbaski i śpiewając przy akompaniamencie gitar. Elementem mocno integracyjnym było też „artystyczne lepienie pierogów” w ilości 190 sztuk! Co niektórzy także zaliczali zaległości z historii sztuki, więc wypad przebiegł pod hasłem „przyjemne z pożytecznym”.

Joanna Bruś-Kosińska

posted under Plenery

Comments are closed.

Archiwa