Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

„Pierwsze wrażenie” – konkurs rozstrzygnięty, INSTAX rozdany ; )

maj20

Tegoroczne A-Kumulacje dobiegły końca. W czwartek 20 maja w „Zielonej Strefie” GaleriI Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprezentowano zwycięzców III Kaliskiego Biennale Sztuki. Wśród laureatów i wyróżnionych naliczyliśmy czworo naszych absolwentów. Dominik Janyszek, Magdalena Przywara, Patrycja Majerowicz i Beata Vágnerová – GRATULUJEMY!!! To jest dla nas powód do dumy – ci młodzi twórcy swoją drogę artystyczną rozpoczynali w naszych murach.


Tymczasem na zakończenie A-Kumulacji chcielibyśmy zaprezentować werdykt Jury w konkursie „PIERWSZE WRAŻENIE”. Filmy, które wpłynęły na konkurs możecie obejrzeć tu.

Komisja konkursowa na posiedzeniu w dniu 11 maja 2021 roku, po zapoznaniu się z 8 pracami wideo nadesłanymi na konkurs przez następujących uczestników:
Oliwia Gózdek, Piotr Kamiński, Karolina Kautz, Natalia Mikołajewska, Lidia Olejnik, Nikola Petrol, Kinga Skrzypczak, Paulina Tietz,
postanowiła przyznać:
nagrodę główną: APARAT FUJI INSTAX dla Natalii Mikołajewskiej, za artystyczną realizację tematu konkursu, uwzględniającą wszystkie zmysły odbiorcy oraz techniczne walory przygotowanej pracy wideo.
wyróżnienie dla Kingi Skrzypczaku za sprawny montaż wideo, osobiste, wypełnione poczuciem humoru podejście do tematu pracy.
Po zapoznaniu się z nadesłanymi materiałami wideo organizatorzy konkursu wraz z komisją składają gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu i podkreślają wyrównany poziom nadesłanych projektów.

Członkowie komisji konkursowej w składzie:

  • Ewa Kopeć – edukatorka Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
  • Iwona Marcinkowska – pracownia aranżacji wnętrz Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu 
  • Przemek Marcinkowski – nauczyciel architektury krajobrazu w Technikum Budowlanym
  • Agnieszka Miśkiewicz – pracownia podstaw projektowania i projektowania form użytkowych, artystycznych Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu 
  • Jacek Różański – Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Comments are closed.

Archiwa