Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Warsztaty! Warsztaty!… i po warsztatach

czerwiec16

2019

Oj! było gorąco – dosłownie i w przenośni, ale mimo upału udało nam się spotkać w całkiem licznej grupie, zróżnicowanej wiekiem – od 6 lat po 40+. Spędziliśmy wspólnie 7 godzin – siedem godzin szkicowania i poznawania warsztatu urban sketchera. 
Warsztaty rozpoczęliśmy u nas, w pracowni aranżacji wnętrz. Okna otwarte, wentylatory poszły w ruch, dla ochłody – oranżada. @Justyna Wojnowska – nasz gość – podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie szkicowania, zdradziła tajniki swojego warsztatu, opowiedziała o podróżach i już byliśmy gotowi do wyjścia w plener. Rozpoczęliśmy od szkicowania w okolicach Starego Rynku , potem skryliśmy się przed upałem w cieniu drzew Miejskiego Parku. Ostatnie dwie godziny spędziliśmy w Cafe Calisia gdzie czekał na nas podwieczorek i duuuużo zimnej wody… dla ochłody. Ale to jeszcze nie był koniec, gdyż przyjechała do nas Małgosia Cichoszewska – przedstawiciel firmy @RomanSzmalArt – która przywiozła ze sobą wielką paletę farb akwarelowych Aquarius do wypróbowania i… próbom nie było końca.
Ktoś by zapytał: po co to całe zamieszanie? Odpowiedź jest prosta – dla frajdy, no i oczywiście dla Kulisiewicza, bo każdy z nas chciałby szkicować tak jak Kulis! 

Z naszej strony chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy sprawili, że warsztaty doszły do skutku, tzn… sobie !hahahahahahahahaha!
Nie, nie! Oczywiście sami sobie, to byśmy nic nie zrobili! 
Całe szczęście znaleźli się tacy, którzy dołożyli do realizacji tego projektu parę groszy i trochę serca 
DZIĘ-KU-JE-MY!!!
Kalisz. Dopisz swoją historię. – za wsparcie finansowe, 
Dominik Parczyński – bo na Ciebie zawsze możemy liczyć, 
Justyna Wojnowska – za przewodnictwo po szkicowaniu, 
Urban Sketchers Poland  – bo są fajni i przyjechali do Kalisza,  
Roman Szmal Art – za udostępnienie cudownych farb akwarelowych, które skradły serca kilku uczestniczkom warsztatów, 
Colian  – za smakołyki i oranżadę, 
Cafe Calisia bo nie dali nam paść z głodu i pragnienia.  

Ale najbardziej dziękujemy uczestnikom warsztatów – bez Was nie byłoby warsztatów! 

Mamy nadzieję, że udało nam się choć w kilku osobach zaszczepić zamiłowanie do szkicowania… takiego Kulisowego!

Galeria zdjęć z warsztatów na FB

Comments are closed.

Archiwa