Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Mateusz po raz kolejny został laureatem miejskiego konkursu na logo!

Luty6

2019

Mateusz Frąszczak, uczeń czwartej klasy naszego liceum został zwycięzcą konkursu na projekt logo Roku Tadeusza Kulisiewicza. W nagrodę odebrał bon o wartości 700 zł brutto na zakup materiałów plastycznych oraz upominki w postaci miejskich gadżetów.

– Serdecznie gratuluję wygranej. Logo wygląda imponująco. Jestem przekonany, że Pana talent i zaangażowanie będą inspiracją dla innych młodych twórców – powiedział podczas środowego spotkania ze zwycięzcą konkursu wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. 

Wiceprezydent podziękował także wszystkim, którzy zaangażowali się
w konkurs: Janowi Matuszewskiemu – dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu, Marcinowi Gajowi – wicedyrektorowi ds. Liceum Plastycznego oraz przedstawicielce komisji konkursowej – Joannie Dudek, dyrektor Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

Do konkursu zostało zgłoszonych 39 prac. Komisja w składzie: Joanna Dudek – dyrektor Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, Hanna Jaworowicz – kierownik Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza, Maciej Guźniczak – kierownik Zakładu Edukacji Plastycznej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Elżbieta Zmarzła – koordynator obchodów Roku Tadeusza Kulisiewicza w Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza wybrała trzy najlepsze projekty, a spośród nich jeden, który będzie oficjalnym logo obchodów Roku Tadeusza Kulisiewicza.

– Zadanie nie było łatwe, bo obejrzeliśmy bardzo dużo ciekawych
i przemyślanych projektów. Ich autorzy przyłożyli się do zadania i wykonali własne dzieła, zainspirowane twórczością bądź postacią Tadeusza Kulisiewicza. Prace były ładne i estetyczne. Stworzenie logo wydaje się dość łatwe, ale to tylko pozory. Prosty symbol i krótki napis, czyli bardzo zwięzła
i ograniczona forma, sprawiają, że praca nad logo jest wymagająca, zwłaszcza, jeśli ma ono być nie tylko efektowne, ale i efektywne – podkreślili jurorzy.

Przypomnijmy, że w konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych w wieku od 15 do 19 lat, uczestniczący w zajęciach
z dziedziny sztuk wizualnych, prowadzonych m.in. przez instytucje kultury
i placówki oświatowe oraz studenci.

Autorami prac byli twórcy z Kalisza, Skarszewa, Żelazkowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Radliczyc, Bystrka, Szadka, Jankowa Pierwszego, Błaszek. Najwięcej projektów powstało w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – Liceum Plastycznym. Wszystkie prace spełniły warunki regulaminowe.

Projekt logo mógł mieć dowolną formę graficzną i miał nawiązywać do postaci lub twórczości Tadeusza Kulisiewicza. Przeważały prace związane
z jego dorobkiem.

Logo zaprojektowane przez Mateusza Frąszczaka zostanie umieszczone
na wszystkich materiałach promujących Rok Tadeusza Kulisiewicza.

Zródło: Kalisz.Nasze.Miasto.pl

Comments are closed.

Archiwa