Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Znajdź pluszaka dla zwierzaka

Grudzień5

 

Co to znaczy wziąć odpowiedzialność za siebie i za innych? O tym i wielu istotnych sprawach  dowiedzieli się dzisiaj uczniowie Liceum Plastycznego, którzy odwiedzili kaliskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Młodzi artyści klasy pierwszej, wraz ze swoją wychowawczynią – Ewą Ratajczyk,  wykazali się niezwykłą empatią organizując  akcję pt. „Znajdź  pluszaka  dla  zwierzaka”.  W ramach tego projektu została zebrana żywność, pluszowe zabawki oraz wiele innych produktów, które z okazji Mikołajek już 5 grudnia młodzież LP przekazała na rzecz schroniska. Wizyta była bardzo pouczająca, wzruszająca a jednocześnie sprawiła wiele radości zarówno podopiecznym ośrodka jak i młodzieży. Prawie wszyscy uczniowie mają w domach psy, koty, świnki morskie, papugi, więc kontakt  ze zwierzętami w schronisku był czymś naturalnym i nie stanowił dla nikogo problemu. Kto wie, może pierwsza taka akcja  zapoczątkuje kolejne, a może stanie się inspiracją do powstania prac rysunkowo – malarskich po to, aby zwrócić uwagę na problem bezdomności  zwierząt,  zwłaszcza w kontekście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  Nie zapominajmy,  że zwierzęta zawsze były, są i będą wdzięcznym tematem w sztuce.

posted under ... inne

Comments are closed.

Archiwa