Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Martwa natura w kadrze – X edycja konkursu „Bilet do LP”

Marzec14

Dziesiąta – jubileuszowa – edycja konkursu plastycznego pt. „Bilet do LP” , który w tym roku odbył się pt.: „MARTWA NATURA W KADRZE? – już za nami. Konkurs przeznaczony dla uczniów ostatnich klas gimnazjalnych, którego główną nagrodą jest tzw. ?bilet”, uprawniający do wolnego wstępu do Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kulisiewicza w ZSP Nr 2 w Kaliszu dla 3 laureatów bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych do szkoły. W tegorocznej edycji wzięło udział 73 uczestników 24 szkół z terenu Południowej Wielkopolski, którzy przybyli pod opieką swoich opiekunów i nauczycieli. Patronat honorowy nad tegorocznym konkursem objął Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński. Partnerem towarzyszącym w organizacji był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.

Nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy. Należy jednak powiedzieć, że chociaż są zwycięzcy tego konkursu, to nie ma przegranych. Wszyscy zdobyli nowe i ciekawe doświadczenie, zrobili kolejny krok do przodu w swoim życiu twórczym. W tym miejscu warto przytoczyć myśl Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta w Kaliszu, pani Elżbiety Zmarzłej ? reprezentującej Prezydenta Miasta, która podczas wręczania nagród wskazała, żeby uczestnicy konkursu, zwłaszcza Ci nienagrodzeni, nie odpuszczali i uparcie dążyli do celu. Stąd też jeszcze raz zapraszamy wszystkich na dni otwarte naszej szkoły oraz egzamin wstępny który odbędzie się 6 i 7 czerwca 2018 roku.

Podczas trwania konkursu, odbyła się także konferencja metodyczna dla nauczycieli i opiekunów artystycznych uczestników konkursu. Spotkanie prowadziła dr Joanna Bruś, nauczyciel historii sztuki w Liceum Plastycznym w Kaliszu oraz dr Małgorzata Juda-Mieloch,
doradca metodyczny z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu

Opr. Marcin Gaj

zdjęcia wykonała
Julia Janicka
Agnieszka Miśkiewicz

posted under Konkursy, wystawy

Comments are closed.

Archiwa