Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Bilet do Liceum Plastycznego 2012

Luty13

Tegoroczny konkurs ” Bilet do Liceum Plastycznego” zorganizowany przez nauczycieli Włodzimierza Ćwira i Waldemara Jamroszczyka z Liceum Plastycznego przy ZSP Nr 2 w Kaliszu cieszył się olbrzymim zainteresowaniem.W konkursie uczestniczyło 63 uczestników z 38 szkół gimnazjalnych z Kalisza i powiatu kaliskiego. Zadaniem gimnazjalistów, którzy uczestniczyli w konkursie, było wykonanie pracy malarskiej na temat „Magiczne miejsce”.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem wicedyrektora Marka Szroniaka oceniła poziom artystyczny wykonanych prac jako bardzo wysoki. Ostatecznie siedmioosobowa komisja wybrała trzech finalistów, którzy otrzymali bilet wstępu do Liceum Plastycznego w Kaliszu bez potrzeby zdawania egzaminów wstępnych.

lp3

 Finalistami zostali:

Jagielska Justyna – opiekun Anna Nowacka, Gimnazjum im. Agatona i Stefana Gillerów w Opatówku

Ostojska Klaudia – opiekun Małgorzata Jerzak, Gimnazjum im. ks. Wacława Blizińskiego w Liskowie

Tobias Szymon – opiekun Jan Kasendra, Gimnazjum Nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie

Wyróżnienia otrzymali:

Grzemska Karina – opiekun Teresa Harendarczyk, Gimnazjum Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie

Konieczna Małgorzata – opiekun Maciej Konieczny, Społeczne Gimnazjum w Jarocinie

Skowron Daria Anna – opiekun Maciej Konieczny, Społeczne Gimnazjum w Jarocinie

Nagrody i wyróżnienia wręczyli zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kaliszu – Krzysztof Jurek i dyrektor ZSP Nr 2 w Kaliszu Janusz Matuszewski .

Nauczyciele, którzy przybyli ze swoimi podopiecznymi, brali udział w konferencji metodycznej „Salon paryski” organizowanej przez ZSP Nr 2 i kaliski ODN, a prowadzonej przez doradcę metodycznego Natalię Iwanow oraz nauczycielkę Liceum Plastycznego Joannę Bruś- Kosińską.

fot. Marcin Gaj

Czwarta już edycja konkursu ?Bilet do Liceum Plastycznego? stała się istotnym elementem integracji nauczycieli plastyki z Kalisza i regionu oraz nieocenionym polem wymiany doświadczeń w zakresie edukacji artystycznej uczniów.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Włodzimierz Ćwir i Waldemar Jamroszczyk

posted under Konkursy, wystawy

Comments are closed.

Archiwa