Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

117 urodziny Kulisa

Listopad21

 

dzień patrona 028Dzień Patrona to święto, które w naszej szkole obchodzimy już po raz drugi od chwili, gdy w listopadzie 2014 roku Liceum Plastyczne w Kaliszu otrzymało imię Tadeusza Kulisiewicza. Dzień ten związany jest również z datą urodzin naszego patrona.

dzień patrona 177 (1)

13 listopada Kulis obchodziłby 117 urodziny! 

Nie było nam dane poznać go osobiście, ale czy to jest powód, żeby pomimo jego nieobecności odmówić sobie świętowania?!
Gospodarzami uroczystości była klasa II LP, która z moją pomocą przygotowała bogato zilustrowaną opowieść, prowadzącą nas przez prawie stulecie życia Kulisiewicza oraz kilkanaście lat po jego śmierci.
Głównym wątkiem tej inscenizacji były wspomnienia ludzi, którzy w jakimś momencie swojego życia zetknęli się z tym niezwykłym człowiekiem, ale przede wszystkim historie, które wiązały postać sławnego grafika z Kaliszem – jego rodzinnym miastem.
Po części ?oficjalnej? zaprosiliśmy wszystkich na urodzinowe party. Był ?tort? i mnóstwo innych smakołyków… jadalnych! No i oczywiście tańce! Były… dzięki uprzejmości kolegów z III klasy TBF, którzy zaoferowali pomoc przy muzyce i na poczekaniu złożyli playlistę. Nie zabrakło w niej prawdziwych przebojów.
Impreza się udała!
Dziękujemy wszystkim za dobra zabawę, a przede wszystkim mojej II klasie, która tak wspaniale wywiązała się z powierzonego im zadania. 

Jesteście wielcy!
I. M.

Comments are closed.

Archiwa