Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Bilety do Plastyka rozdane

Marzec6

Już po raz piąty, w środę 6 marca 2013 r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 został zorganizowany konkurs pt. „Bilet do LP”. Tytuł tegorocznej edycji brzmiał: „Za linią horyzontu”. Główną nagrodą był bilet wstępu do Liceum Plastycznego gwarantujący laureatom przyjęcie do I klasy Liceum Plastycznego w Kaliszu, bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych.

W tym roku udział w konkursie zapowiedziało 62 uczniów trzecich klas gimnazjów z Kalisza i byłego województwa kaliskiego, z czego do eliminacji przystąpiło 54 gimnazjalistów. Czteroosobowe jury składające się  z nauczycieli Liceum Plastycznego, pod przewodnictwem wicedyrektora ds. artystycznych Marka Szroniaka, wyłoniło zgodnie z regulaminem 3 nagrody – bilety  wstępu do LP oraz 3 wyróżnienia. Komisja jednogłośnie potwierdziła wysoki poziom prac i dobre przygotowanie uczestników. Po krótkim koncercie uczniów Technikum Budowy Fortepianów odbyło się ogłoszenie wyników. Wręczenia dyplomów i nagród dokonał zastępca naczelnika Wydziału Edukacji w Kaliszu Krzysztof Jurek oraz dyrektor ZSP Nr 2 w Kaliszu Janusz Matuszewski.

  • I nagroda trafiła do Oliwii Gancarz z Gimnazjum Nr 7 w Kaliszu (nauczyciel prowadzący Magdalena Magdańska)
  • II nagrodę odebrała Natalia Mazur z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach (prowadzący nauczyciel Magdalena Zielezińska ? Wypiorczyk)
  • III nagrodę uzyskała Dominika Mróz z Gimnazjum w Gołuchowie (nauczyciel prowadzący Aleksandra Majchrowicz)

Wyróżnienia otrzymali:

  • Andżelika Molka z Gimnazjum w Słodkowie (pow. Turek), nauczyciel prowadzący Katarzyna Statucka
  • Justyna Piniecka z Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Kaliszu, nauczyciel prowadzący Sylwia Biniek
  • Weronika Marcinowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim, nauczyciel prowadzący Paulina Dobrzyńska

Gdy gimnazjaliści doskonalili swoje prace, ich nauczyciele uczestniczyli w  konferencji metodycznej, p.t. ?Jak aktywnie uczyć historii sztuki??. Wykład prezentowały: Ewa Kowalczyk-Wiśniewska (ODN Kalisz) oraz Joanna Bruś-Kosińska (ZSP2 Liceum Plastyczne).

Za organizację tegorocznego konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele Liceum Plastycznego: Włodzimierz Ćwir oraz Marcin Gaj, a honorowy patronat objął wiceprezydent Dariusz Grodziński.

Katarzyna Galant-Kowalska

posted under Konkursy, wystawy

Comments are closed.

Archiwa