Warsztaty teatralne w języku francuskim

luty17

phoca_thumb_l_tn_dsc_6701
15 lutego 2013 w ZSP Nr 2 odbyły się warsztaty teatralne, w których uczestniczyli uczniowie klas II, III i  IV Liceum Plastycznego.  Warsztaty miały na celu, z jednej strony doskonalenie umiejętności mówienia w języku francuskim, z drugiej zapoznanie się z technikami typowo aktorskimi.
Spotkanie poprowadził założyciel DRAMEDUCATION nauczyciel języka francuskiego i aktor, Jan Nowak oraz francuska aktorka Iris Munos.
Każdy z uczestników miał okazję mówienia w języku francuskim. Uczniowie poznali techniki koncentracji, emisji głosu, ruchu scenicznego, prezentowali scenki w języku francuskim.
Zapoznali się także z fragmentami komedii belgijskiego autora, Laurenta Van Wettera ?Wychowajmy-ich!? (Eduquons-les!), opowiadającej o młodzieży i jej relacjach z rodzicami.
Koordynatorem warsztatów była p. Katarzyna Piaskowska.

Katarzyna Piaskowska

posted under Warsztaty, projekty