3, 2, 1, 0… START!

kwiecień12

Rozpoczynamy konkurs o „Bilet do LSP”

Dzień dobry, witamy wszystkich serdecznie : )

Tak ja zapowiadaliśmy, tegoroczna – XII edycja „Biletu do LSP” odbywać się będzie zdalnie.
Wy – uczestnicy konkursu będziecie realizować zadanie konkursowe we własnych siedzibach.

Wybiła godzina 10.00 – rozpoczynamy zmagania konkursowe.

Pamiętajcie, stawką jest „Bilet do LSP”

Prezentowana martwa natura, składa się z różnych „zwykłych przedmiotów”.

1. Przyjrzyjcie się fotografii, popatrzcie jakie przedmioty są ustawione, jakie mają kształty. Zwróćcie uwagę na proporcje, kolory, wzory, faktury, na przestrzeń między przedmiotami. Zaobserwujcie światło i cień, kierunek światła. Następnie na formacie A3 wykonajcie dwie prace w dwóch, różnych technikach:
    – rysunkowej – monochromatycznej, np.: ołówek, węgiel, sepia, itp.
    – oraz malarskiej – barwnej, np.: tempery, plakatówki, akryle, itp.
  2. Narysujcie i namalujcie to co widzicie na zdjęciu.
  3. Możecie w swoich pracach uchwycić całą kompozycję lub wybrać fragment, który spodoba Wam się najbardziej? ale pamiętajcie, że wybrany kadr powinien obejmować przynajmniej trzy przedmioty.
    Możecie w pracy rysunkowej i malarskiej opracować ten sam kadr, bądź dla każdej z technik wybrać inny.
  4. Każdą z prac należy zrealizować na białym brystolu o formacie A3 i podpisać imieniem i nazwiskiem na odwrocie.
  5. Pracujecie od godz. 10.00 – od momentu zapoznania się z zadaniem konkursowym – do godz. 15.00 tego samego dnia.

Po zakończeniu zadania konkursowego sfotografujcie obie zrealizowane prace.
Jako potwierdzenie uczestnictwa w konkursie wyślijcie oba zdjęcia w formacie JPG  na adres lsp@zsp2.kalisz.pl do godz. 18.00 w dniu konkursu. W treści wiadomości wpiszcie swoje imię i nazwisko.

Następnie obydwie prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową (załącznik nr 2) należy dostarczyć do sekretariatu szkoły przy ulicy Rzemieślniczej 6 w Kaliszu najpóźniej do 16 kwietnia 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego). Można to zrobić na dwa sposoby: osobiście (zachowując reżim sanitarny) lub przesłać drogą pocztową na adres szkoły:

ZSPP w Kaliszu
ul. Rzemieślnicza 6
62-800 Kalisz

z dopiskiem „Bilet do LSP”.

Życzymy Wam owocnej pracy i dobrej zabawy

Powodzenia : )

regulamin konkursu