Bydgoszcz – XIV Makroregionalny Przegląd z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby

marzec22

XIV Makroregionalny Przegląd z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby dla uczniów szkół plastycznych – Bydgoszcz 2019 już za nami !!!.
Przegląd drugiego etapu prac dla uczniów szkół plastycznych makroregionu północno-zachodniego odbył się w tym roku 21-22 marca w Zespole Szkół Plastycznych w Bydgoszczy. W przeglądzie uczestniczyło 51 uczniów z 17 szkół kształcenia plastycznego.
Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewicza reprezentowali uczniowie klasy III: Nikola Celer, Patrycja Kaczorowska i Marcin Adamski.
Jury przyznało reprezentantom naszej szkoły IV miejsce z łączną sumą punktów 79,00 (max.90,00). Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym reprezentantom doskonałego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.

I.S.

Kaliski Plastyk „czarnym koniem” 14 Przeglądu Makroregionalnego w Bydgoszczy.

Im bliżej wiosny tym tempo pracy we wszystkich liceach plastycznych wzrasta, bowiem to znak, że zbliża się Przegląd. Tegoroczne spotkanie w makroregionie północno-zachodnim zorganizował Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy, który w tym roku ugościł podopiecznych i ich opiekunów z aż 17 szkół artystycznych.

Naszą szkołę w tegorocznej edycji reprezentowali: Nikola Celer, Patrycja Kaczorowska oraz Marcin Adamski. Każdy uczestnik musiał zaprezentować zestaw przywiezionych ze sobą prac studyjnych oraz plansze ze szkicami. Ponadto każda z osób reprezentująca szkołę wykonywała w ciągu 6 godzin pracę na miejscu: Nikola ? studium głowy modela w glinie, Patrycja ? rysunek postaci, Marcin ? martwa natura w malarstwie.

Tegoroczny Przegląd wzbudził wiele emocji wśród uczniów kaliskiego Plastyka, którzy niezależnie od wyniku postawili na dobrą zabawę oraz integrację, co okazało się potem ścieżką do sukcesu. Liceum Plastyczne w Kaliszu uplasowało się na 4 miejscu z ilością 79 punktów na 90 możliwych. Jest to niewątpliwie ogromny sukces, którego nie byłoby bez wsparcia nauczycieli ? Pani Izabelli Symanowicz oraz Pana Marka Szroniaka. Na zakooczenie spotkania uczniowie naszej szkoły mieli okazję porozmawiad z profesorami ASP, od których usłyszeli wiele ciepłych słów oraz cennych uwag dot. dalszej pracy. Według komisji kaliski plastyk okazał się ?czarnym koniem? 14 Przeglądu w Bydgoszczy, a także mógł się poszczycić bardzo wysokim poziomem realizacji artystycznych.

Marcin A.