Kiedy nauka przekłada się na konkretne korzyści!

maj15

2019

To właśnie dzisiaj – 15 maja, absolwenci Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kulisiewicza przystąpią do matury na poziomie rozszerzonym z historii sztuki.
Jednak jednaz naszych uczennica – Aleksandra Czapczyk – ma wolne!
A dlaczego? – bo została tegoroczną finalistką Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki. I to z wyróżnieniem!
Tytuł finalisty upoważnia ją do otrzymania ad hoc 100% na ww. maturze. Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicy, która włożyła wiele wysiłku w osiągniecie tak wspaniałego wyniku. Gratulujemy!!!!

Olimpiadę organizuje Stowarzyszenie Miłośników Olimpiady Artystycznej. W tym roku była to już 42 edycja, a w eliminacjach szkolnych udział wzięło blisko 2000 uczniów. Część z nich przeszło do etapu okręgowego, a jeszcze mniejsza część do centralnego w Warszawie. Osoby zainteresowane odsyłamy do strony internetowej: https://olimpiada-artystyczna.pl/

dr Joanna Bruś – nauczycielka historii sztuki