Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Wystawę uznajemy za otwartą!

marzec27

2019

Angielski prozaik i poeta Joseph Rudyard Kipling mawiał, że „pierwszym obowiązkiem artysty jest opanowanie rzemiosła”.
Opanowaniu rzemiosła uczniom naszego Liceum Plastycznego – oprócz codziennych zajęć artystycznych – służą także i plenery malarskie, podczas których młodzi adepci sztuki zdobywają szlify.
Ostatnie dwa takie plenery odbyły się w nadwarciańskich Pyzdrach: jeden we wrzeniu 2017 roku, drugi w czerwcu 2018 roku.
Rezultaty tychże działań artystycznych możemy zobaczyć na dzisiejszym wernisażu, właśnie tutaj w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, za co jesteśmy bardzo wdzięczy gospodarzom tego miejsca – Dyrektorowi Dariuszowi Grodzińskiemu oraz Tomaszowi Sadło.
W mojej ocenie, wystawiane obrazy prezentują – jak na ten poziom edukacji – wysoką jakość i poziom artystyczny.

Jest to wynik potencjału drzemiącego w naszych uczniach, ich pracy, ale także – a może i przede wszystkim -wkładu nauczycieli przedmiotów artystycznych, zwłaszcza rysunku i malarstwa: Ewy Ratajczyk, Izabeli Symanowicz oraz Iwony Marcinkowskiej, Marcina Gaja i Włodzimierza Ćwira, którzy byli opiekunami artystycznymi plenerów. 

Dziękujemy również Państwu Elżbiecie i Włodzimierzowi Urbaniak z Dłuska k/Pyzdr, którzy gościli plenerowiczów w swoim gospodarstwie agroturystycznym ?Pod Kogutem?. 
Marcin Gaj

Wystawę można oglądać w CKiS Kalisz, w Galerii w Hallu do 7 kwietnia 2019 r.

Comments are closed.

Archiwa