Konkurs „Bilet do LP” rozstrzygnięty

marzec6

Kolejna – XI edycja konkursu „Bilet do Plastyka” pt. Świat kreską rysowany już za nami.
Młodzież wraz z opiekunami przyjechała do nas z całego powiatu kaliskiego. Zdarzyli się i tacy, którzy przybyli z jeszcze bardziej oddalonych zakątków województwa wielkopolskiego. Bardzo nas to cieszy, że wieść o Liceum Plastycznym w Kaliszu dociera tak daleko.

Uczestników było bardzo dużo, ledwie zmieściliśmy się na sali gimnastycznej – 101 osób – chyba pobiliśmy rekord!
Ale to bardzo dobrze, bo duża grupa uczestników naszego konkursu, to wielu kandydatów do Liceum Plastycznego w nadchodzącym roku szkolnym – a na to przecież liczymy!

Poziom wykonanych prac był bardzo wysoki, młodzież wykazała się talentami, wyobraźnią i pomysłowością w realizacji zadania konkursowego.
Właściwie gdyby była taka możliwość, chętnie przyjęlibyśmy wszystkich w przyszłym roku do klasy pierwszej.

Tym czasem Jury konkursowe, w skład którego wchodzili nauczyciele Liceum Plastycznego: Agnieszka Miśkiewicz, Ewa Ratajczyk, Włodzimierz Ćwir i Marek Szroniak – przyznali równorzędne nagrody i wyróżnienia w nastepujących kategoriach:

Uczniowie klasy III gimnazjum

Nagroda – Bilet do LP:
  • Marta Grzelak
  • Wiktoria Syguła
  • Lena Ptak
Wyróżnienie:
  • Zuzanna Wierzchowska
  • Kornelia Marek
  • Zofia Macicka
  • Julia Grzywacz

Uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej

Nagroda Bilet do LP:
  • Nikola Szpera
  • Aleksandra Kubiak
  • Aleksandra Błaszczyk
Wyróżnienie:
  • Krystyna Adamska
  • Adrianna Walaszczyk

Oczywiście nikomu nie trzeba tłumaczyć, że uczeń, który otrzymał Bilet do LP właściwie może już się uważać za ucznia naszego Liceum, gdyż wspomniany bilet jest przepustką do rozpoczęcia nauki w Plastyku bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych.
Gratulujemy i witamy naszych pierwszych Pierwszaków!

Było kolorowo, magicznie i artystycznie i właśnie ten klimat pracy uchwyciły na zdjęciach nasze uczennice, które kochają fotografię : )
Julia Janicka oraz Magdalena Szuleta – dziękujemy dziewczyny za wspaniałą fotorelację.

I. M.

posted under Konkursy, wystawy, TeKa