100 dni do matury… a dokładnie 93

luty1

2019

Pan Dyrektor w przemówieniu wspomniał, że do matury zostało jeszcze 93 dni – można by powiedzieć, że nieuniknione zbliża sie wielkimi krokami, ale…, ale tego wieczoru to chyba była ostatnia rzecz, o której chcieliśmy myśleć – zarówno uczniowie, jak i Ciało P.
Ci pierwsi mieli w głowie tylko wizje szalonej zabawy do samego rana, a ci drudzy skupiali się na podziwianiu tych pierwszych i próbie rozpoznawania swoich wychowanków, którzy tego wieczora zmienili się nie do poznania.

Schodziliśmy się powoli, zajmowaliśmy miejsca, wszyscy rozglądali się dookoła prowadząc ożywione rozmowy. Przejęte głosy konferansjerów snuły wspomnienia o tym co już za nami, jednocześnie roztaczając wizje niedalekiej przyszłości pełnej ekscytujących, nowych doświadczeń.
Było pięknie.
Potem jeszcze podziękowania, przemówienia i toasty.
Wszyscy w cudownej symbiozie o jaką trudno w szkolnej codzienności – oddawaliśmy się nastrojowi tego cudownego wieczoru.
„Poloneza czas zacząć…”