Wyniki konkursu na karykaturę

październik19

Marta Kępińska z I klasy Liceum Plastycznego w Kaliszu zwyciężyła konkurs na karykaturę stereotypu przedstawiciela wybranego kraju posługującego się językiem: angielskim, niemieckim, rosyjskim bądź francuskim.

marta
Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26. września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

W związku z tym dniem, w Zespole Szkół Nr 2 ogłoszono konkurs plastyczny, skierowany do wszystkich uczniów. Zadaniem uczestników było stworzenie karykatury przedstawiciela wybranego kraju posługującego się językiem: angielskim, niemieckim, rosyjskim bądź francuskim.

Od 2 do 14 września 2009 r. nauczyciele języków obcych przeprowadzili w klasach lekcje, na których powstały słowniczki, w których zawarto wady i zalety mieszkańców różnych krajów w języku polskim i obcym.

Na podstawie cech zamieszczonych w słowniczkach, chętni uczniowie wykonali karykatury.

W sumie do konkursu zgłoszono 79 prac. Uczniowie wykonali karykatury mieszkańców Niemiec, Francji, Belgii, Anglii, Stanów Zjednoczonych oraz Holandii. 24 września jury w składzie: Ewa Ratajczyk, Izabela Symanowicz, Katarzyna Piaskowska dokonało oceny prac i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Marta Kempińska kl. I LP

II miejsce: Ada Raźniak kl. III LP