Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2 w Kaliszu

Wyniki konkursu na karykaturę

Październik19

Marta Kępińska z I klasy Liceum Plastycznego w Kaliszu zwyciężyła konkurs na karykaturę stereotypu przedstawiciela wybranego kraju posługującego się językiem: angielskim, niemieckim, rosyjskim bądź francuskim.

marta
Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26. września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

W związku z tym dniem, w Zespole Szkół Nr 2 ogłoszono konkurs plastyczny, skierowany do wszystkich uczniów. Zadaniem uczestników było stworzenie karykatury przedstawiciela wybranego kraju posługującego się językiem: angielskim, niemieckim, rosyjskim bądź francuskim.

Od 2 do 14 września 2009 r. nauczyciele języków obcych przeprowadzili w klasach lekcje, na których powstały słowniczki, w których zawarto wady i zalety mieszkańców różnych krajów w języku polskim i obcym.

Na podstawie cech zamieszczonych w słowniczkach, chętni uczniowie wykonali karykatury.

W sumie do konkursu zgłoszono 79 prac. Uczniowie wykonali karykatury mieszkańców Niemiec, Francji, Belgii, Anglii, Stanów Zjednoczonych oraz Holandii. 24 września jury w składzie: Ewa Ratajczyk, Izabela Symanowicz, Katarzyna Piaskowska dokonało oceny prac i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Marta Kempińska kl. I LP

II miejsce: Ada Raźniak kl. III LP

III miejsce: Damian Kwiatkowski kl. III LP

wyróżnienia:

Klaudia Gręda kl. III LP

Karolina Ignaszak kl. II LP

Natalia Olejnik kl. II LP

Joanna Szablewska kl. II LP

Małgorzata Szymańska kl. III LP

posted under Konkursy, wystawy

Comments are closed.

Archiwa