Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2 w Kaliszu
Browsing Współpraca z zagranicą

Grupa niemiecka w Kaliszu

Wrzesień27

projekt z niemcami 29

W dniach od 10 do 28 września 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu gościła grupa z Niemiec z miejscowości Herzberg z Bandenburgii. 12 uczniów z zawodowej szkoły o profilu sztukatorskim we współpracy z nauczycielem i młodzieżą z Liceum Plastycznego wzięło udział w warsztatach ceramicznych, które odbyły się na terenie Rezerwatu Archeologicznego Zawodzie oraz w pracowni ceramicznej w warsztatach szkolnych ZSP2 przy ulicy Obywatelskiej 4. Projekt realizowany był w ramach niemieckiego programu ?Leonardo da Vinci?. Pokłosiem współpracy są liczne wyroby ceramiczne, zaprezentowane m.in. w hollu szkoły. Read the rest of this entry »

Goście z Niemiec w Liceum Plastycznym w Kaliszu

Czerwiec5

Szlaki Handlowe z południa na północ Europy i średniowieczne sąsiedztwo między Polską i Niemcami” – pod takim hasłem odbywały się warsztaty międzynarodowe uczniów z Polski i Niemiec w kaliskim grodzie na Zawodziu. Program został napisany wspólnie i zrealizowany w dniach 15 – 28 maja 2011 roku. Brały w nich udział dwie grupy uczniów po 10 osób z każdej strony. Stronę niemiecką reprezentowało  Oberstufenzentrum Elbe Elster, natomiast stronę polską  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 2 – Liceum Plastyczne w Kaliszu. Read the rest of this entry »

Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży

Czerwiec4

Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży
ZSP Nr 2 w Kaliszu – Jugendwerkstatt w Felsbergu
Od 3 do 10 czerwca 2009 ma miejsce wymiana uczniowska pomiędzy uczniami ZSP Nr 2 w Kaliszu – Liceum Plastycznego oraz uczniami Jugendwerkstatt z Felsbergu – Hesja w Niemczech, placówką zajmującą się przygotowaniem zawodowym młodzieży.

Projekt odbywa się w ramach programu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Jest to kontynuacja podjętej już współpracy, która odbyła się w czerwcu 2008 roku. Wówczas grupa młodzieży z Liceum Plastycznego wyjechała na 10-dniowy pobyt do Felsberga, gdzie wzięła udział w warsztatach pt. „Tydzień kreatywny”. Read the rest of this entry »

Archiwa