Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu
Browsing Plenery

Piejo kury piejo….

październik23

XXIX OGÓLNOPOLSKI PLENER RYSUNKOWO – MALARSKI im. Krystyny Drążkiewicz

październik2

Plener dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych „RYCHWAŁ 2023” dobiegł końca.
W piątek 29 września 2023 r. odbyło się w Rychwale uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej oraz wręczenie nagród i wyróżnień.

Renomowany Ogólnopolski Plener Rysunkowo – Malarski im. Krystyny Drążkiewicz organizowany był w tym roku po raz dwudziesty dziewiąty, a gra toczyła się o indeks na wyższą uczelnie artystyczną.
Pięć osób co roku otrzymuję nagrodę, a jest nią przyjęcie bez egzaminów na Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

W tym roku Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu reprezentowały Marta Dolata i Małgorzata Łaska z klasy V LSP.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica Marta Dolata została laureatką konkursu otrzymując wyróżnienie w kategorii Rysunek. Jest to ogromny sukces.
Gratulujemy Marcie i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

ER

Plener klasy III LSP

czerwiec16

Jupi! Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do tradycji organizowania wyjazdowych plenerów malarskich : )
Tym razem zostaliśmy zaproszeni przez wójta gminy Godziesze Wielkie – pana Józefa Podłużnego do wzięcia udziału w projekcie, w ramach którego został zorganizowany plener dla klasy III LSP.
I tak w poniedziałek dotarliśmy do Kakawy Kolonia, gdzie korzystając z gościnności Wiejski Inkubator Przedsiębiorczości, Aktywności i Edukacji w Kakawie-Kol. zakotwiczyliśmy w tej uroczej miejscowości na kolejne pięć i pół dnia.

Relacje z kolejnych dni pleneru można przejrzeć na FB:
dzień pierwszy, dzień drugi i wszystkie pozostałe : )

Plener, plener i po plenerze

czerwiec17

2022

Czas leci nieubłaganie. Dopiero informowaliśmy Kalisz, że wychodzimy do ludzi, na ulice miasta, że można będzie nas spotkać na każdym rogu, w każdym zaułku, tym czasem dzisiaj spotkaliśmy się po raz ostatni na podsumowaniu tych kilku plenerowych dni.

Wspaniałe było to, że spotkaliśmy się z życzliwością i zainteresowaniem Kaliszan. Zarówno starsi jak i młodsi chętnie zatrzymywali się przy nas, żeby podziwiać pracę albo zagadnąć skąd jesteśmy i co tutaj robimy? Pojawiło się nawet kilka propozycji kupna obrazów, co przecież jest nie lada komplementem dla naszych młodych twórców. Ponad to odwiedziła nas kaliska TV i staliśmy się bohaterami kilku prasowych artykułów.

W jednej z rozmów padło stwierdzenie, że teraz mamy swoją własną, kaliską artystyczną bohemę i już nie będzie trzeba jeździć do Krakowa, żeby poczuć się jej częścią – to nam się chyba spodobało najbardziej.

Wspomnieć jednak trzeba, że plener malarski organizowany dla naszych uczniów to nie tylko ?splendor i popularność?, to również bardzo wyczerpująca i intensywna praca – 8 godzin dziennie rysowania, malowania, tworzenia nowych, fantastycznych wyobrażeń otaczającego nas na co dzień zwyczajnego świata – to jest naprawdę ogromny wysiłek intelektualny i fizyczny.

A po co to wszystko? A po to, żeby młody człowiek, który zdecydował się na edukację w naszej szkole miał szansę popróbować jak to jest kiedy artysta wpada w wir pracy twórczej i nic mu nie przeszkadza w tworzeniu? żadna fiza, matma ani polak, bo na czas pleneru nauka w szkole jest po prostu zawieszona. Czy to nie jest fantastyczne?

No i czas na finał – po zakończonym plenerze wszystkie prace są przeglądane, oceniana, digitalizowane, a wisienką na torcie jest organizowana dla naszych uczniów pierwsza poważna wystawa poplenerowa z wernisażem oraz wydruk katalogu z ich pracami.

Któż by nie chciał tego zasmakować?!

Na wystawę będziemy zapraszać we wrześniu, a chętnych do Plastyka zapraszamy do kontaktu z nami w nowym roku szkolnym. Zawsze chętnie udzielimy informacji o naszej szkole i podpowiemy co zrobić, żeby się do nas dostać

Któż by nie chciał tego zasmakować?!

I. M.

Przypomnę, że uczestnikami pleneru byli uczniowie klasy III LSP z Liceum Sztuk Plastycznych w Kaliszu.

Opiekę artystyczną nad młodzieżą sprawowały:

Izabella Symanowicz – kierownik pleneru, opiekun pracowni rysunku i malarstwa

Iwona Marcinkowska – opiekun pracowni aranżacji wnętrz oraz autor części dokumentacji fotograficznej.

Autorem drugiej części dokumentacji foto z pleneru – tej najpiękniejszej – jest Agnieszka Miśkiewicz – opiekun pracowni wzornictwa i podstaw projektowania

Finisaż wystawy „Kalisz, dawniej i dziś”

listopad26

2021

Jak ten czas szybko mija.
Dopiero w czerwcu biegaliśmy ze sztalugami po kaliskim Rynku, a już w ostatni listopadowy piątek odbył się finisaż, czyli uroczyste zamknięcie wystawy obrazów i szkiców. Prezentowane prace zostały wykonanych w ramach programowego pleneru zatytułowanego „Kalisz, dawniej i dziś”, w którym udział wzięli uczniowie – wtedy jeszcze – drugiej klasy LSP.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli podziwiać prace naszych wspaniałych uczniów, a Wam kochani młodzi artyści jeszcze raz chcemy podziękować za cudowną atmosferę, którą tworzyliście na plenerze i tworzycie w naszej szkole.
Jesteście nie tylko bardzo utalentowanymi młodymi plastykami, ale przede wszystkim jesteście wspaniałymi, wrażliwymi ludźmi!

Pod tym linkiem można obejrzeć wybrane spośród prezentowanych prac.

foto. Agnieszka Miśkiewicz

Udało się zmontować film !

październik20

Wróćmy na chwilę wspomnieniami do pleneru malarskiego, który odbył się w czerwcu ubiegłego roku.

Zajęło nam to kilka miesięcy, ale jest!
Film produkcji Studia Kaloszewicz ; ) gotowy do obejrzenia!
Zapraszamy!

„Kalisz, dawniej i dziś” – plener 2021

czerwiec20

czerwiec 2021

Pracowicie, intensywnie, gorąco, wesoło, słonecznie, kolorowo…
Właśnie tak minął nam tydzień pleneru!

Klasa 2 LSP pod opieką pani Joanny Bruś oraz pani Agnieszki Miśkiewicz rozmalowała się na dobre w naszym pięknym mieście. Mieszkańcy Kalisza byli zachwyceni, a my zachęceni do dalszych działań artystycznych.
Pani Izabella Symanowicz, pani Ewa Ratajczyk, pani Iwona Marcinkowska, pan Włodzimierz Ćwir oraz pan Dyrektor Marcin Gaj wszyscy wspierali naszych artystów za co bardzo dziękujemy naszemu kochanemu ciału pedagogicznemu.
Wielu przechodniów a także Pan Prezydent Krystian Kinastowski byli pod wrażeniem artystycznego klimatu miasta, który stworzyli nasi młodzi plastycy.
W piątek starówka została dodatkowo ubogacona występem muzycznym uczniów i nauczycieli Technikum Budowy Fortepianów.
Było po prostu magicznie!!!

A. M.

Plener 2020

październik12

Plenery malarskie klasy III to wieloletnia tradycja. Od kilkunastu lat wyjeżdżamy w różne zakątki Wielkopolski, czasem nawet trochę dalej – byliśmy w Kazimierzu nad Wisłą, w Pyzdrach, Chojniku, Gołuchowie, Michałowicach.
Niestety dość niecodzienne warunki panujące w całym kraju, szerząca się pandemia i towarzysząca jej troska o własne i innych bezpieczeństwo wpłynęły na podjęcie decyzji o zorganizowaniu pleneru – po raz pierwszy – stacjonarnie, na miejscu, w naszym przepięknym Kaliszu…

w Kaliszu jakiego nie znamy

Dzień pierwszy

Dzień drugi

Dzień ostatni

Mamy wyróżnienie!

listopad5

Kolejnym powodem do dumy jest udział naszych uczniów – Nikoli Celer i Marcina Adamskiego, w XXVII Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo – Malarskim im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Najstarszych Klas Liceów Plastycznych RYCHWAŁ 2019.
Dwutygodniowy, wrześniowy plener zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Stowarzyszenie na rzecz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu „w Koło sztuki” oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Urzędem Gminy i Miasta Rychwał gościło i wycisnęło z 50 uczestników z 30 średnich szkół plastycznych z całej Polski „ostatnie soki”  

Miło nam jest zakomunikować, iż Marcin Adamski otrzymał wyróżnienie.
Serdeczne gratulacje! 
I.S

Zaproszenie na finisaż

październik5

« Older Entries

Archiwa