Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2 w Kaliszu
Browsing Wycieczki

Integracja – dobra sprawa

Październik17

17 października kl. I LP – pieszczotliwie nazwana przez wychowawczynię Lasem Bukowym (to ciekawa sprawa…..dlaczego?) pojechała integrować się do pięknego Zamku w Gołuchowie. Tam przewodnikiem był pan Sebastian Wielgosz – skarbnica wiedzy o tym miejscu. Przy okazji było i naukowo. Młodzi mogli wysłuchać wykładu Pani Agnieszki Rękawek z Pracowni Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej Muzeum Narodowego w Poznaniu. Jej prezentacja dotyczyła przebiegu konserwacji obrazu Marii Karoliny Leszczyńskiej. A potem powtarzali terminologię z historii sztuki…. jakby ktoś nie kojarzył – ta konstrukcja z teczek to DOLMEN!
Joanna Bruś

Zwiedzamy łódzkie muzea

Październik24

Uczniowie Liceum Plastycznego wyszli z propozycją o zorganizowanie jednodniowej wycieczki do Łodzi, w celu zwiedzenia tamtejszych muzeów. Oczywiście bez wahania się zgodziłam. Wyjazd zaplanowaliśmy na 24 listopada 2010 r.

asia_bru_1 Read the rest of this entry »

Szturm na Zamek

Październik10

Nasi plastycy 6 października 2010 zwiedzali wystawę w poznańskim Centrum Kultury Zamek, w którym znajdowała się ekspozycja „Mediatones Biennale”.

„To największa wystawa sztuki współczesnej w Polsce i jedna z większych tego typu imprez w Europie Środkowej. Jej ideą jest dialog między cywilizacjami, kulturą i sztuką, prezentacja dokonań sztuki najnowszej z odległych zakątków globu, a także artystycznych poszukiwań twórców Europy Środkowej. I mimo że to impreza wciąż jeszcze młoda – od początku towarzyszy jej rozmach. W tym roku w Biennale udział bierze blisko 150 artystów z ponad 30 krajów”
źródło: https://news.o.pl/2010/09/15/mediations-biennale-poznan/

Młodzież znajdująca się pod opieką pań Izabelli Symanowicz i Iwony Marcinkowskiej tego dnia  nie próżnowała, bo to nie było jedyna wystawa, jaką uczniowie podziwiali. Jednym słowem poszli na całość? zawitali do Muzeum Narodowego i odwiedzili Arsenał.

Cel był nadrzędny: poznać współczesny język plastyczny, być świadomym odbiorcą i twórcą delikatnej materii zwanej dziedzictwem kulturowym…

I.S.

Życie i śmierć według Beksińskiego – o wystawie prac artysty

Listopad25

8 października uczniowie III klasy Liceum Plastycznego udali się do Ostrowa Wielkopolskiego. Celem  podróży była wystawa prac Zdzisława Beksińskiego znajdująca się ostrowskim ratuszu. Read the rest of this entry »

Archiwa